ארה"ב מתכוננת לעוד סופה קפואה

שירות החיזוי הפדרלי הוציא אזהרה מפני סופה שצפויה להשבית ערים בחוף המזרחי במהלך 24 השעות הקרובות - ממערב וירג'יניה בדרום ועד מסצ'וסטס בצפון. "טמפרטורות מאוד נמוכות יורגשו", מזהירים בשירות החיזוי. 2,000 טיסות כבר בוטלו

2,000 טיסות כבר בוטלו (AP)

כשבועיים אחרי שהסופה "הרקולס" הכתה בארה"ב, שברה שיאי קור, גרמה להרוגים והותירה הרס נרחב - בחוף המזרחי, כולל בבירה וושינגטון, נערכים לסופת שלגים נוספת. בכמה ערים הכריזו על סגירת בתי ספר ומשרדים כדי למנוע נפגעים וחברות התעופה כבר הודיעו על ביטול של 2,000 טיסות. בניו יורק החל הבוקר לרדת שלג והרשויות פרסמו אזהרה מפני החלקה בכבישים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בחוף המזרחי לא מתכוונים לקחת סיכונים, אחרי שלפני שבועיים סבלו מגל קור קיצוני וטמפרטורות שלא הורגשו עשרות שנים. הרשויות הפדרליות הוציאו אזהרה מפני הסופה המתקרבת, הכוללת את כל המדינות ממערב וירג'יניה עד מסצ'וסטס.

"שירות חיזוי מזג האוויר האמריקני" טוען שבוושינגטון צפוי השלג הכבד ביותר בשלוש השנים האחרונות והטמפרטורות צפויות לרדת ל-25-10 מעלות מתחת לממוצע כבר הלילה ובמהלך יום רביעי.

"טמפרטורות מאוד נמוכות תלווה את סופת השלגים הזו", אמר כריס ווקאר, דובר שירות החיזוי. "אנו חוששים שהם ינועו סביב מינוס 18 מעלות בחלק מהאזורים. אם אתה מחשב את הקור שתביא איתה הרוח, זה הופך לסיכון של ממש. זה ירגיש כמו מינוס 26 מעלות".

הבית הלבן כבר הודיע שיבטל את תדרוך העיתונאים שהיה צפוי להערב, לצד אירועים וכנסים פוליטיים שהיו אמורים להיערך בבירה.