אנגליה: הכדורגלן שביצע תנועה אנטישמית יורחק

ההצדעה ועונשה: הכדורגלן הצרפתי ניקולס אנלקה המשחק בווסט ברומיץ' האנגלית הורשע בגזענות לאחר שביצע במשחק תנועה המזוהה עם קומיקאי אנטישמי. הוא יכול לערער, אך צפוי לו עונש כבד של הרחקה מחמישה משחקים לפחות. עוד לפני ההרשעה, קבוצתו שילמה על כך מחיר כלכלי כבד

התאחדות הכדורגל האנגלית הרשיעה את חלוץ ווסט ברומיץ' ניקולס אנלקה בגזענות לאחר שביצע במגרש את תנועת "לה קנל", "מועל יד הפוך" המזוהה עם הקומיקאי האנטישמי דיודונה. אנלקה יכול לערער על ההרשעה עד ליום חמישי הקרוב, אך אם הערעור יידחה הוא צפוי להרחקה מחמישה משחקים לפחות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עוד לפני הודעה זו, באנגליה פורסם כי ווסט ברומיץ', שלא הענישה לפי שעה בעצמה את אנלקה, תשלם על כך מחיר כלכלי כבד. איש העסקים היהודי אלכס צ'סטרמן, בעלי אתר הנדל"ן "זופלה" שנותן חסות לקבוצה, נדהם מכך שאנלקה פתח אמש בהרכב במשחק הליגה נגד אברטון ולא נענש על ידי הקבוצה. בתגובה הוא הודיע על הפסקת ההתקשרות עם ווסט ברומיץ', דבר שיגרום למועדון הפסד של שלושה מיליון לירות שטרלינג בשנה.

לאחר שכבש שער במדי קבוצתו נגד ווסטהאם יונייטד, אנלקה חגג כשהוא מצדיע בתנועה שנראית כמועל יד במהלך משחק. שרת הספורט הצרפתייה, ולרי פורנירון, הגיבה גם היא על ההצדעה המקוממת. היא צייצה בחשבון הטוויטר שלה: "זה מעשה מגעיל, אין מקום לאנטישמיות על מגרשי הכדורגל".

ליברמן: "מעשה קיצוני ומזעזע"

עוד טענה, כי במדינה מעודדים גם חרם על אותו קומיקאי שעבורו כוונה התנועה. גם בישראל הגיבו למעשה המכוער - שר החוץ אביגדור ליברמן אמר כי "ההצדעה היא תמצית הבעייתיות כולה שיש היום באירופה כלפי היהודים וכלפי ישראל".

ליברמן הוסיף: "זה אמנם חשוב שהמעשה הקיצוני והמזעזע של אנלקה ספג גינויים אך חשוב יותר שבאירופה יבדקו את עצמם אלו שבגלל לחץ של אנשים כמו אנלקה וחבריו מקצינים את עמדותיהם כלפי ישראל מבלי להתחשב במציאות שהיא מורכבת הרבה יותר"

להגנתו טוען אנלקה כי מדובר בתנועה "נגד הממסד" בצרפת ובהזדהות עם חברו דיודונה, ולא בהצדעה נאצית. עם זאת, הקומיקאי ממוצא קמרוני הורשע מספר פעמים בגזענות נגד יהודים ואף הכחיש את השואה.