28 פצועים בפיצוץ בבנגקוק

פיצוץ עז שאירע במחנה של מפגינים נגד המשטר בבירת תאילנד גרם לפציעתם של 28 בני אדם, 7 מהם קשה. "אחרי הפיצוץ רצתי ואז היה עוד פיצוץ מרימון שנורה מגג בניין", סיפר אחד המפגינים. במשטרת תאילנד חוששים מהסלמה באלימות

בצל המהומות הנמשכות בתאילנד, במסגרת מאבק האופוזיציה להדחת ראש הממשלה, החריד הבוקר (א') פיצוץ עז את הבירה בנגקוק. 28 בני אדם נפצעו, לפחות 7 מהם קשה, בפיצוץ במחנה של מפגינים מתנגדי המשטר במרכז העיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

את הדיווח הראשוני מסר דובר כוחות ההצלה התאילנדים, שתיאר מראות קשים בזירת הפיצוץ. איש עדיין לא לקח אחריות, אך בתקשורת התאילנדית מזכירים שמדובר בחלק משרשרת אירועים אלימים בחודשיים האחרונים כחלק מההפגנות הסוערות, שנועדו להפיל את ממשלתה של ינגלוק שינאווטרה.

האלימות בהפגנות בבנקוק עולה מדרגה (רויטרס)

פטצ'יה ת'יומרקאן, אחד המפגינים בבנגקוק, אמר לסוכנות הידיעות רויטרס כי "אחרי הפיצוץ רצתי ואז התרחש עוד פיצוץ מרימון שנזרק מגג בניין. המשכתי לרוץ ומשהו פגע לי בראש. ננעצו לי פיסות קטנות של מתכת חדה".

בסוף השבוע נהרג מפגין בבנגקוק ועוד 35 נפצעו, כשרימון התפוצץ בעיצומה של עצרת מחאה דומה. הערב ייערך טקס זיכרון להרוג, שבו צפויים להשתתף עשרות אלפי מפגינים. המשטרה התאילנדית חוששת מהקצנה באלימות.