הפתעה בטניס: המדורגת ראשונה בעולם, סרינה וויליאמס, הודחה מטורניר אוסטרליה

טורניר הגראנד סלאם הראשון של שנת 2014 נפתח בהפתעה מהדהדת: הטניסאית המדורגת במקום הראשון בעולם, סרינה וויליאמס, הודחה מטורניר אוסטרליה הפתוחה בשלב שמינית הגמר - זאת לאחר שיריבה מסרביה המדורגת במקום ה-14 הביסה אותה. שחר פאר הישראלית העפילה לרבע גמר הזוגות

ידעה ימים שמחים יותר. וויליאמס (רויטרס)

היא לא הפסידה בשום משחק מאז אוגוסט, אלא שההפסד הזה עלה לה ביוקר: הטניסאית המדורגת במקום הראשון בעולם, סרינה וויליאמס, הודחה הבוקר (א') במפתיע מטורניר אוסטרליה הפתוחה - זאת לאחר שהפסידה ליריבתה הסרבית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במשחק שנערך הבוקר הפסידה וויליאמס לאנה איבנוביץ' מסרביה, המדורגת במקום ה-14 בעולם, לאחר שנוצחה בשתי מערכות מתוך שלוש בתוצאות 3-6, 3-6. את המערכה הראשונה היא דווקא ניצחה בתוצאה 6-4 - מה שלא עזר לה, כמובן, להמשיך לשלב הבא בטורניר היוקרתי - בניגוד לכל הציפיות.

ההפסד של וויליאמס כואב במיוחד לא רק בגלל ההדחה מהטורניר, אלא גם עקב כך שהוא קוטע רצף של 25 ניצחונות רצופים שלה. מאז חודש אוגוסט האחרון, וויליאמס לא הפסידה באף משחק - וגם ההפסד ההוא היה אחד מארבעה בלבד שנחלה אגדת הטניס במהלך 2013 כולה.

בניגוד למפלה של האמריקנית, בשורה טובה מאותו הטורניר הגיעה מהנציגה הישראלית. הטניסאית שחר פאר, המדורגת במקום ה-75 בעולם, ניצחה הבוקר במשחק שלה בטורניר הזוגות יחד עם שותפתה הספרדייה, סילביה סולר אספינוסה צמד טניסאיות מצ'כיה והולנד - והעפילה לשלב רבע הגמר.