מדונה השתמשה בביטוי גזעני כלפי שחורים - והתנצלה: "מבקשת סליחה"

מלכת הפופ רק רצתה להחמיא לבנה בן ה-13 על כישורי ההיאבקות שלו והעלתה תמונה שלו לאינסטגרם הפרטי שלה, אלא שאחד התיוגים שהוסיפה לתמונה, שכלל ביטוי גזעני ופוגעני כלפי אפרו-אמריקנים, גרר תגובות נזעמות ברשת. הזמרת מיהרה להסירו – והתנצלה מיד

מיהרה להסיר את התיוג. מדונה (חדשות 2)

בעוד כאן בישראל מתנהל דיון ציבורי סוער סביב השימוש במילה "נאצי", בארה"ב יש מילה אחת שברור שאסור לומר - ומי שעושה בה שימוש מואשם מיידית בגזענות. זה בכל אופן מה שקרה ביום שישי האחרון ללא אחרת מאשר מלכת הפופ מדונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסוף השבוע האחרון העלתה הזמרת בת ה-55 לחשבון האינסטגרם הפרטי שלה לו יש יותר ממיליון עוקבים, תמונה של בנה בן ה-13, רוקו, במהלך אימון היאבקות. האם הגאה, שרק רצתה להשוויץ ביכולות של בנה, העלתה את התמונה וכתבה: "עכשיו אף אחד לא יעז להתעסק עם 'סבון מלוכלך'" (כינוי שהזמרת העניקה לבנה). אלא שלצד האמירה התמימה הזו, הוסיפה מדונה לתמונה תיוגים - שאחד מהם היה בעייתי מאוד.

אחד התיוגים שנוספו לתמונה היה הביטוי "disnigga", שמשמעותו "שאינו לבן". המילה הזו, בה בחרה מדונה להשתמש בשעת התיוג, למעשה מכילה קיצור של המילה "Nigger" (שחור) - ביטוי הנחשב לגזעני כלפי אמריקנים ממוצא אפריקני.

הזמרת מיהרה להתנצל: "לא התכוונתי לפגוע"

דקות לאחר העלאת התמונה עם התיוג הבעייתי-משהו, זכתה מדונה לשטף של תגובות נזעמות שהאשימו אותה בגזענות ובשימוש במילת ה-N האסורה. הזמרת, שנדהמה לנוכח התגובות הקשות, מיהרה להסיר את התמונה - והעלתה אותה כעבור זמן קצר מחדש, עם כיתוב אחר שלא כולל את התיוג השנוי במחלוקת.

לאחר מכן, הוציאה הזמרת הודעה רשמית בה הביעה את התנצלותה הכנה: "לא התכוונתי לפגוע באף אחד. השתמשתי במילה הזו רק מתוך מטרה להחמיא לבן שלי, שעורו לבן. אני מבקשת סליחה מעומק הלב".