21 נהרגו בפיגוע התאבדות באפגניסטן

ארגון אל קעידה הצליח להוציא לפועל פיגוע רצחני במרכז קאבול, באזור בו מתגוררים אזרחים זרים רבים. מחבל מתאבד התפוצץ במסעדה פופולארית בשעת ערב עמוסה, ולאחר מכן חמוש פתח באש לעבר הפצועים ולעבר מי שניסה להימלט. לפחות 21 בני אדם נהרגו, רובם אזרחים זרים. בין ההרוגים: מנהל הסניף המקומי של קרן המטבע הבינ"ל

פיגוע כפול בלב קאבול. ארכיון (AP)

21 בני אדם נהרגו אמש (ו') בפיגוע במסעדה פופולארית בקאבול בירת אפגניסטן. מחבל מתאבד פוצץ עצמו בתוך המסעדה, ולאחר מכן חמוש פתח באש לעבר הנוכחים. המסעדה הלבנונית מושכת אליה אזרחים זרים רבים, ובעקבות כך רבים מהנפגעים הם זרים ועובדים של ארגונים בינ"ל שעובדים במדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי נתוני המשטרה המקומית, 13 מההרוגים הם זרים ושמונה הם אזרחים אפגניים. בין ההרוגים ישנם שלושה עובדים של האו"ם, שני אזרחים אמריקנים ועובד של קרן המטבע הבינלאומית. עוד 19 בני אדם נפגעו בפיגוע בדרגות פציעה שונות. הפיגוע אירע בשעת ערב מאוחרת, כשהמסעדה הייתה עמוסה במיוחד לקראת סוף השבוע.

ארגון הטאליבן לקח אחריות על הפיגוע, שאירע באחד הרובעים המרכזיים של בירת אפגניסטן. בארגון טענו שהפיגוע הוא נקמה על מתקפה במחוז פרוואן מוקדם יותר השבוע, מתקפה בה נהרגו מספר אזרחים מקומיים. נשיא המדינה קרזאי גינה את הפיגוע.

"התחבאתי שלוש שעות בתוך הארובה"

אחד מהניצולים, טבח במסעדה, תיאר את שאירע: "הייתי במטבח ושמעתי פיצוץ עז בתוך המסעדה, ולאחר מכן במשך דקות ארוכות שמעתי יריות. ברחתי עם עוד שני עובדים לגג, התחבאתי שלוש שעות בתוך הארובה של המסעדה עד שהשוטרים לקחו אותי", הוא מספר.

עובד קרן המטבע הבינלאומית שנהרג הוא אזרח לבנון, בן 60, שניהל את הסניף המקומי של הקרן מאז 2008. הרוגים נוספים הם אזרחים של רוסיה, קנדה, בריטניה ומדינות אחרות באירופה.