מצמרר: חיילים אמריקנים תועדו שורפים גופות בעיראק

בסדרת תצלומים משנת 2004, שפרסם אתר הרכילות TMZ, תועדו לוחמים מחיל הנחתים האמריקני כשהם שורפים גופות של מורדים. באתר ציינו כי ברשותם 41 תמונות, אולם בשל המראות הקשים פרסמו רק חלק מהן. בחיל הנחתים פתחו בחקירה

החיילים בעיראק (דיילי מייל)

ארצות הברית סוערת בעקבות חשיפת תמונות באתר הרכילות האמריקני TMZ, שבהן נראים חיילים אמריקנים שורפים לכאורה גופות של מורדים עיראקיים בעת שהותם במדינה בשנת 2004.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כלי התקשורת בארצות הברית דיווחו כי חיל הנחתים האמריקני פתח בחקירה פנימית לבחינת אמינותם של הצילומים הקשים. בתמונות שנחשפו באתר הרכילות, נראים חיילים אמריקנים כשהם שופכים חומר דליק על גופותיהם של הרוגים בעיר פלוג'ה שבעירק.

בתמונות אחרות נראים חלקי גופות בוערות ולעתים אף חרוכות לצד לוחמי המארינס. בפרסום ב-TMZ צוין כי ברשות האתר סדרה של 41 תצלומים, אולם בשל המראות הקשים הוחלט שלא לפרסם את כולם.

תצלומים קשים לצפייה (דיילי מייל)

"לא מה שאנו מצפים מחיילינו"

בעקבות פרסום התצלומים, גורמים צבאיים התנערו מהמעשים הקשים. "הפעולות שראינו בתמונות הן לא מה שאנחנו מצפים מאנשינו", אמר דובר חיל המארינס בפנטגון. "המעשים הללו אינם משקפים את פעילותם של מיליוני הגברים והנשים ששירתו ועשו עבודה קשה בימי הלחימה במזרח התיכון".

יחד עם זאת, זו אינה הפעם הראשונה שבחיל הנחתים האמריקני נאלצים להתמודד עם פרסומים בעיתיים. בשנת 2012 הופץ סרטון שבו מתועדים החיילים באפגניסטן בעת שהם מטילים מימיהם על גופות של פעילי טליבאן. בינואר אשתקד, הורשע חייל אחד במעשה ואילו נגד שלושה נוספים ננקטו עונשים מנהליים.