התקרית הגזענית שמסעירה את אירופה: אוהדי צ'לסי דחפו אדם שחור מהרכבת

אוהדי קבוצת הכדורגל האנגלית שעשו את דרכם למשחק נגד פריז סן ז'רמן, לא הסתפקו בקריאות עידוד בדרכם לאצטדיון: כשנתקלו באדם שחור ברכבת התחתית בפריז, הם מנעו ממנו להיכנס אליה, הפנו לעברו קריאות גזעניות ושרו: "אנחנו גזענים - ואנחנו אוהבים את זה". צפו בתקרית החמורה שתיעד אחד הנוסעים

"אנחנו גזענים - ואוהבים את זה": נוסעי הרכבת התחתית בפריז נדהמו אמש (שלישי) כששמעו קריאות גזעניות קולניות במיוחד הבוקעות מהקרונות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

אוהדי קבוצת הכדורגל צ'לסי, שעשו את דרכם למשחק בין קבוצתם לקבוצת פריז סן ז'רמן במסגרת ליגת האלופות, נתקלו באדם שחור שניסה שוב ושוב לעלות על קרון רכבת עמוס - ודחפו אותו בכוח החוצה מהרציף, תוך שהם שרים "אנחנו גזענים, וככה אנחנו אוהבים את זה".

אישה שחורה שחלפה במקום ונתקלה בהם גם כן, עמדה נדהמת ולא ידעה כיצד להגיב לקולות הגזעניים.

את הסרטון המדובר צילם פול נולאן, אזרח בריטי המתגורר בעיר, בטלפון הנייד שלו. "הדלתות היו פתוחות ושמעתי אותם שרים. החלטתי לצלם אותם כי זה נראה מאוד אגרסיבי", סיפר.

עקב התקרית, הרכבת עצרה במשך כשלוש דקות בתחנה - בזמן שאותו אדם ניסה לעלות על הקרון. "הם דחפו אותו והוא היה בהלם מוחלט. אני לא חושב שהוא הבין שהמניעים שלהם גזעניים". נוסעים מקומיים אחרים שחלפו במקום נעצרו ומחו על המחזה הבלתי שגרתי והמקומם שנגלה לעיניהם.

"ננקוט בצעדים חריפים נגד האוהדים הגזעניים"

הסרטון המתעד את המפגן הגזעני הבוטה הזה משודר שוב ושוב בתקשורת הבריטית, והנהלת קבוצת הכדורגל היוקרתית מיהרה להוציא הודעת גינוי חריפה לדברים. באופ"א שוקלים כעת לנקוט בצעדים נגד הקבוצה, שעשויים לכלול קנס כספי ואזהרה.

"נתמוך בכל פעולה שניתן לנקוט בה נגד האוהדים המעורבים בתקרית הגזענית", מסרו באופ"א. "יש למעורבות של מספר מנויים של הקבוצה. ננקוט באופן החמור ביותר האפשרי נגדם, לרבות צווים האוסרים על כניסה למשחקים".

"האירוע מזעזע - ונועד לאותת לא רק צ'לסי, אלא לכל עולם הכדורגל, שאי אפשר להיות שאננים ולחשוב שהפעולות שאנו נוקטים מספיקות כדי להתמודד עם נגע הגזענות, הסקסיזם, ההומופוביה והאנטישמיות. אנחנו חייבים לעשות הרבה יותר", הדגיש ראש ארגון Kick It Out, הנלחם בנגע הגזענות בספורט.