"רשימת החיסול" של הקלינטונים

בזמן שהיא שוקלת את התמודדותה שוב על ראשות המפלגה הדמוקרטית, נאלצת הילארי קלינטון להתמודד עם ספר מביך המתאר את גישתה הנקמנית כלפי כל אלו שמעלו באמונה בתקופה שבה התמודדה לתפקיד מול אובמה. כוכבי הרשימה הסודית שזכתה לשם "קדושים וחוטאים" יפתיעו אתכם

מבשלים נקמה? בני הזוג קלינטון, ארכיון (רויטרס)

הפנקס פתוח, והיד רושמת: שר חוץ אמריקני, סנאטור לשעבר ואישי ציבור נוספים הם רק חלק מכוכבי "רשימת החיסול" הכמוסה שחיברו בני הזוג ביל והילארי קלינטון. כך נחשף בספרו החדש של ג'ונתן אלן: "סודות מדינה, והולדתה מחדש של הילרי קלינטון".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ברשימה, המכונה "קדושים וחוטאים", מוזכרים שמותיהם של עשרות אישי ציבור ופוליטיקאים אשר פגעו בסיכוייה של הילארי להתמנות לראש המפלגה הדמוקרטית בפריימריז מול אובמה. הספר כולו מתאר את ימיו האחרונים של קמפיין הבחירות הכושל של קלינטון, וחושף את העלבונות שספגה יחד עם בעלה לכל אורך תקופת הבחירות המקדימות במפלגה.

בין השמות המוכרים ברשימה גם מזכיר המדינה המכהן, ג'ון קרי, שהכריז בזמנו כי אובמה הוא המנהיג המתאים שמסוגל לסייע בשיקום מעמדה המוסרי של ארה"ב בעולם. על הכוונת גם הסנטור המנוח טד קנדי, שתמך במועמדותו של אובמה לראשות המפלגה בנימוק כי הוא יורשו הטבעי של אחיו, הנשיא המנוח ג'ון פ' קנדי.

אישיות לא אהודה נוספת היא סנאטורית מדינת מיזורי, קלייר מקאסקיל, שמעבר לתמיכתה הפומבית באובמה גם הצהירה שלא הייתה רוצה לראות את בתה ליד בני הזוג קלינטון.