שוב: מטוס נחת בשדה הלא נכון

רק חודשיים אחרי שג'מבו למטען נחת בטעות בנמל התעופה הלא נכון, הפעם מטוס נוסעים נחת בנמל התעופה הלא נכון. בטיסה משיקגו למיזורי, מטוס 737 של סאות'ווסט נחת בטעות בשדה עם מסלול שקצר בחצי מהמסלול המיועד. לאחר נחיתה כבדה ובלימה קשה במיוחד, המטוס נעצר בשלום וללא נפגעים. חברת התעופה: "נפצה את הנוסעים"

המטוס שנחת במיזורי, אמש (AP)

מינהל התעופה הפדרלי של ארה"ב חוקר איך קרה שמטוס נוסעים של חברת התעופה סאות'ווסט נחת בנמל התעופה הלא נכון. טיסה 4013 משיקגו נחתה בנמל תעופה קטן, 11 קילומטרים מנמל התעופה בו המטוס היה אמור לנחות. המסלול עליו המטוס נחת קצר מהתקן הרגיל למטוסים מהסוג שביצע את הטיסה, אך המטוס נחת בשלום ולא היו נפגעים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מטוס הבואינג 737 נשא על סיפונו 124 נוסעים וחמישה אנשי צוות. הטיסה המריאה מנמל התעופה מידווי בשיקגו הייתה אמורה לנחות בנמל התעופה ברנסון, בדרום מדינת מיזורי. במקום זאת, המטוס נחת בשדה התעופה גרהאם, שדה קטן המשמש לרוב מטוסי מדחף קטנים בהרבה ממטוס הסילון שנחת שם.

הנוסעים דיווחו לתחנות הטלוויזיה המקומיות כי הנחיתה הייתה קשה מאוד, והבלימה של המטוס הייתה עוצמתית במיוחד - זאת בניסיון לעצור את המטוס לפני סופו של המסלול הקצר, שבסופו תהום.

הטייס התנצל

לאחר הנחיתה, הטייס פנה לנוסעים במערכת הכריזה, הוא נשמע מבולבל, התנצל בפני הנוסעים ואמר: "נחתנו בנמל תעופה סמוך ליעד". הוא הוסיף כי הוא בודק עם חברת התעופה את האפשרויות שעומדות בפניו. "אנחנו נבדוק אם ניתן להזיז את המטוס או לטוס ליעד שלנו", הסביר. "היו בטוחים שאנחנו בטוחים, יודעים שאנו כאן ואנו נדאג לכם מיד כשנדע מהו הפתרון. אני מודה לכם על הסבלנות".

 

 

עובדי חברת התעופה הגיעו מהנמל המקורי והעבירו אליו את הנוסעים באוטובוסים. המטוס עצמו המריא מנמל התעופה הקטן עם כמות דלק מינימלית לאחר שעובדים טכניים פירקו ממנו את כל הכבודה של הנוסעים ואת הציוד הלא נחוץ כדי להפחית ממשקלו ולאפשר לו להמריא מהמסלול הקצר.

הפקחים לא שמו לב שהמטוס אינו במקומו

מבדיקה ראשונית של מינהל התעופה הפדרלי, עולה כי ככל הנראה הפקח בנמל התעופה לא שם לב שהמטוס לא נמצא על נתיב הגישה הנכון, והטייסים עצמם לא שמו לב שהם נוחתים במקום הלא נכון. הנחיתה אירעה בשעת לילה כך שהאזור היה חשוך, אך תאורת המסלולים בשני נמלי התעופה פעלה כרגיל.

חברת התעופה הגיבה לאירוע באתר האינטרנט שלה: "אנו בודקים את הנסיבות שהביאו את הטייס בטיסה 4013 לנחות בנמל התעופה המחוזי, מספר מיילים מנמל התעופה ברנסון אותו אנו משרתים. אנו משתפים פעולה בחקירה עם הרשויות. אנו מודים לצוותי נמלי התעופה שסייעו לנו עם הנוסעים וכבודתם. אנו מתנצלים בפני הנוסעים ונשיב להם את עלות כרטיס הטיסה".

רק לפני חודשיים, מטוס 747 למטען נחת בנמל התעופה הלא נכון, הפעם במדינת קנזס בארה"ב. המטוס היה אמור לנחות בבסיס צבאי, אך בדומה לתאונה הנוכחית הוא נחת בשדה שמשמש לרוב מטוסים קטנים הרבה יותר. המטוס חולץ מהשדה הקטן בשלום ושני הטייסים הושעו מתפקידם עד לבירור האירוע.