מחיר האנטישמיות? דיודונה על סף פשיטת רגל

ביטול הופעותיו של הקומיקאי האנטישמי גרם לו לנזק כלכלי רב: התקשורת הצרפתית מעריכה כי הנזקים מסתכמים במיליוני אירו, ודיודונה עשוי להגיע לפשיטת רגל בקרוב. אתמול הודיע הקומיקאי השנוי במחלוקת כי הוא עובד על מופע חדש ללא תכנים אנטישמיים, והדגיש כי יפעל לפי החלטת בית המשפט "למרות ההתערבות הפוליטית הבוטה"

דיודונה. הורד מהבמה (רויטרס)

לאחר שבית המשפט בצרפת אסר עליו לקיים את מופעו, שהכיל תכנים אנטישמיים, הקומיקאי הפרובוקטיבי דיודונה נתקל בקשיים כלכליים גדולים. על פי הדיווחים בתקשורת הצרפתית, ביטול המופע "החומה" גרם לו להפסדים שנאמדים במיליוני אירו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בנוסף לביטול ההופעות, האתר של דיודונה נפרץ על ידי אלמונים ולאחר מכן נחסם. עוד בטרם החלטת בית המשפט, ערים רבות בצרפת הודיעו כי לא יתירו לדיודונה לקיים את ההופעות, בהוראת הנשיא פרנסואה הולנד.

אתמול שבת כינס דיודונה מסיבת עיתונאים, שבה הודיע כי יכבד את החלטת בית המשפט. עם זאת, עורכי הדין שלו ימשיכו להילחם כנגד ההחלטה בכלים משפטיים.

במקביל, הודיע הקומיקאי כי הוא עובד על מופע חדש, ללא תכנים אנטישמיים, שיעסוק ביבשת אפריקה. "אנחנו חיים במדינה דמוקרטית ואני צריך לפעול על פי החוק, למרות ההתערבות הפוליטית הבוטה. אני דחפתי את העימות לקצה הצחוק", ציין הבדרן בן ה-46, שנקנס בעבר פעמים רבות בשל התבטאויות שהפיצו שנאה.

הכדורגלן אנלקה וההצדעה שחוללה סערה (חדשות 2)

ההופעה בוטלה שעות לפני תחילתה

ביום חמישי פסק בית המשפט האדמיניסטרטיבי בצרפת על ביטול ההופעות. שעות לפני שהקומיקאי אמור היה לעלות לבמה בעיר נאנט, הודיעו לו כי בית המשפט הפך את ההחלטה הקודמת בנושא - ואסר עליו להופיע.

בית המשפט הפך את ההחלטה לאחר שקיבל את ערעורו של שר הפנים הצרפתי, מנואל וואל, שדרש לאסור על דיודונה להופיע. סמוך לאולם בו היה אמור להופיע הערב התגודדו מאות ממעריציו ואף החלו התפרעויות במחאה על ההחלטה לבטל את המופע.

דיודונה, הקומיקאי הצרפתי מכחיש השואה, עורר לאחרונה את זעם הקהילה היהודית בצרפת והצליח לגייס ראשי ערים מקשת פוליטית רחבה לחרם נגדו. העיתון "לה מונד" דיווח כי הרשויות המס בצרפת בודקת במקביל האם דיודונה, צרפתי ממוצא קמרוני, העלים מסים בעזרת משפחתו בקמרון.

גם מקור התנועה האנטישמית - ה"קנל" - שהציג לאחרונה שחקן הכדורגל אנלקה, "ההצדעה הפאשיסטית", מיוחסת ליוזמה של הקומיקאי. דיודונה אמר בעבר שההצדעה היא לא הצדעה אנטי יהודית אלא הצדעה אנטי ממסדית.