ישראלית בת 22 קפאה למוות בטרק בצ'ילה

סגן נעם רובינשטיין, קצינה בצה"ל בת 22, נהרגה במהלך טיול בהרים בצפון המדינה הדרום-אמריקנית. על פי הדיווחים בצ'ילה, נראה כי הצעירה קפאה למוות למרות מאמצי צוותי החילוץ לאתרה ולהצילה. הודעה נמסרה למשפחתה

סגן נעם רובינשטיין

טרגדיה במהלך טיול בדרום אמריקה: כלי תקשורת בצ'ילה דיווחו אתמול (שבת) על מותה של סגן נעם רובינשטיין, קצינה בצה"ל בת 22, שנהרגה לפני כיומיים, במהלך טרק בהרים בצפון המדינה. רובינשטיין הייתה תושבת היישוב שכניה במועצה האזורית משגב שבגליל. התקרית אירעה באגם הנמצא בפארק הלאומי "סרו קסטיאו" שבפטגוניה. הודעה נמסרה למשפחתה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח בערוצי הטלוויזיה המקומיים ובאתרי האינטרנט בצ'ילה, הצעירה קפאה למוות לאחר שסבלה מהיפותרמיה במהלך הטיול בהרים. חברתה של הצעירה שטיילה עמה, ישראלית אף היא, עזבה אותה על מנת להזעיק את צוותי ההצלה, שכפי הנראה היא נמצאה באיחור וצוותי הרפואה נאלצו לקבוע את מותה.

האזור בו אירעה התאונה הקטלנית. ארכיון (צילום מסך)

"אני לא מאמינה למה שקרה, אני עדיין מזועזעת", אמרה חברתה הפצועה של רובינשטיין, שמאושפזת בארגנטינה, לשאר חברותיהן.

"קיבלתי את ההודעה על מותה ביום חמישי בבוקר", סיפרה לחדשות 2 Online חברתה של רובינשטיין, טל. "החברה הכי טובה שלה אמרה לי שהיא נפלה מצוק, אבל כנראה שהיא מתה מהיפותרמיה. הן איבדו שם זו את זו".

"לא הייתי החברה הכי קרובה שלה, אבל היא באמת השפיעה על כל כך הרבה אנשים", המשיכה טל. "היא פשוט הייתה דמות למופת שכולם יכלו ללמוד ממנה. היה לה טוב-לב טהור ונפש עדינה, והיא חיכתה לכבוש את החיים. לא היה בה שום רוע. היא אחת הבחורות האיכותיות שהכרתי. זה לא הגיוני עדיין שהיא הלכה ככה".

"זו טרגדיה שלא תיאמן", אמרה חברה נוספת של רובינשטיין. "אין כמו נועם. תמיד היא הייתה מצטיינת ואהובה, ונסעה לנקות את הראש מהשירות. היא טיילה בכמה ארצות עם עוד כמה אנשים. אני לא רוצה לחשוב איך היא מתה כי זה מעלה לי דמעות".

ראש צוות החילוץ: "היא קפאה שעות ספורות לפני שהגענו"

"הבחנו בגופה ששרועה על האדמה בצורה מעוררת חשש", סיפר ראש צוות החילוץ בפארק הלאומי. "כשהתקרבנו, ניסינו לזהות סימנים חיוניים, אבל לא היו כאלה. ככל הנראה, היא סבלה מהיפותרמיה וקפאה שעות ספורות לפני שהגענו".

על פי הרשויות בצ'ילה, הצעירה ככל הנראה מעדה במהלך הטיול ונפצעה ברגלה. לאחר מכן, כך על פי הדיווחים, חברתה עזבה אותה על מנת להזעיק עזרה. במשרד החוץ בישראל טרם התקבל אישור רשמי לתקרית, אך במשרד אישרו כי אזרחית ישראלית אכן נהרגה במהלך טיול בצ'ילה. משפחתה של הצעירה נמצאת בקשר עם אנשי המשרד ובשלב זה נעשים מאמצים להבאת גופתה לארץ.