בוש: "היה לי כבוד להיות חבר של האיש האמיץ אריאל שרון"

מנהיגים רבים בעולם הגיבו על מותו של ראש הממשלה לשעבר והביעו צער על הבשורה. "אנחנו מצטרפים לאבל של מדינת ישראל", אמר נשיא ארה"ב אובמה. "שרון הקדיש את חייו למדינה". קנצלרית גרמניה מרקל: "שרון היה פטריוט ישראלי". נשיא ארה"ב לשעבר בוש: "היה לי כבוד להיות חבר של שרון"

ג'ורג' בוש הבן (רויטרס)

הידיעה על מותו של אריאל שרון הביאה לקשת רחבה מאוד של תגובות, בין היתר של כמה מהמנהיגים הגדולים בעולם. נשיא ארצות הברית לשעבר ג'ורג' בוש הבן, שרוב כהונתו חפפה לזו של שרון כראש ממשלה, ספד לו. "היה לי הכבוד להכיר את האיש האמיץ הזה ולומר כי הוא חבר שלי", אמר בוש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נשיא ארצות הברית הנוכחי ברק אובמה אמר שמדינתו "מצטרפת לישראל באבל על המנהיג המנוח אריאל שרון. הוא הקדיש את חייו לישראל. אני מכבד את המחויבות שלו לישראל, לביטחונה ולמערכת היחסים עם ארצות הברית", אמר אובמה וציין כי הוא ורעייתו מישל שולחים את תנחומיהם למשפחתו של שרון ולעם ישראל.

"מעריך את מחויבותו" (רויטרס)

גם מזכיר המדינה האמריקני, ג'ון קרי, כתב בהודעת תנחומים כי "המסע של אריאל שרון הוא המסע של ישראל. חלומה של ישראל היה למטרת חייו, הוא סיכן הכל כדי לחיות את החלום הזה".

נשיאי ארצות הברית לשעבר, ביל קלינטון וג'ורג' וו. בוש, שהכירו את שרון באופן אישי וזכו לעבוד עמו, ספדו לו והביעו את צערם על מותו. "אריאל שרון נתן את חייו למען ישראל, אחרי תהליך ארוך הוא יצר מפלגה למען שלום צודק. זה היה תענוג לעבוד ולהתווכח איתו למען מציאות חדשה", אמר הערב ביל קלינטון.

קלינטון ושרון. ארכיון (רויטרס)

קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל הביעה צער על מותו של ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון. "שרון היה פטריוט ישראלי שתרם רבות ליחסים בין ישראל לגרמניה", אמרה מרקל. מזכ"ל האו"ם, באן קי-מון, הביע אף הוא צער על מותו של שרון ואמר כי "הוא היה גיבור לעמו, כחייל ואז כמדינאי". באן הוסיף כי "ראש הממשלה שרון ייזכר בשל האומץ הפוליטי שלו".

"שרון ביצע צעדים אמיצים"

נשיא צרפת פרנסואה הולנד אמר כי "אחרי קריירה ארוכה בצבא ובפוליטיקה, שרון בחר לפנות לדיאלוג עם הפלסטינים". "ישראל איבדה מנהיג חשוב", ספד ראש ממשלת בריטניה דייויד קמרון. "שרון ביצע צעדים אמיצים ושנויים במחלוקת כדי להביא שלום".

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, מסר את תנחומיו לראש ממשלת ישראל ולמדינת ישראל על מותו של שרון. בהודעה נכתב כי "הנשיא הרוסי מאוד מעריך את אריאל שרון ואת איכויותיו האישיות, את הפעילויות שלו ואת מחויבותו לישראל. איש שראוי לתשומת הלב שהוא מקבל בין תומכיו ויריביו בקהילה הבינלאומית". פוטין מסר את תנחומיו למשפחתו של שרון ולעם ישראל.

אריאל שרון הלך לעולמו - סיקור מיוחד:

האחות שטיפלה בשרון: "כשראה תמונה של לילי, הוא הזיל דמעה"

בעולם מסקרים את מותו של שרון: "היה בולדוזר"

גלעד שרון: "אבא הלך כשהחליט ללכת"

נפרדים מאריק: "אהב את עמו ועמו אהב אותו"

מהפציעה ב-48' ועד לצליחת התעלה

אריאל שרון: תחנות חייו של מנהיג בתמונות

רה"מ לשעבר אריאל שרון הלך לעולמו בגיל 85