בעולם מסקרים את מותו של שרון: "היה בולדוזר"

בכלי התקשורת בעולם מסקרים בהרחבה את מותו של ראש הממשלה ושר הביטחון לשעבר אריאל שרון ומדגישים את הסתירה העמוקה בדמותו - מהאיש שלשמו נקשרו פשעי מלחמה ועד למדינאי שהוביל את מהלך ההתנתקות. ברשת CNN בחרו לכנות את שרון "בולדוזר", שלא נתן לדבר לעמוד בדרכו

דבר מותו של ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון זוכה לתשומת לב נרחבת גם בעולם. כלי תקשורת ברחבי הגלובוס בחרו לסקר את מותו של שרון והציגו את דמותו השנויה במחלוקת בקהילה הבינלאומית, כגיבור מלחמה אך גם כמצביא שהסתבך בפעולות שלעתים נחשבו כפשעי מלחמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ברשת CNN בחרו לכנות את שרון כ"בולדוזר" - מדינאי שחותר לביצוע המטרות אותן הוא מציב בפני עצמו. בנוסף, תואר שרון כגיבור צבאי בעקבות תפקודו במהלך מלחמת ששת הימים בקרבות אבו עגילה ואום-כתף. הניצחון באותם קרבות, על פי CNN, נחשב לגורם מרכזי בהפסדה של מצרים בסיני לישראל.

הסיקור ב-CBS (CBS)

מנגד, ציינו ב-CNN את האירועים שנחשבו לכתם בעברו של שרון, וטענו כי רבים בעולם סבורים כי שרון היה פושע מלחמה. הטבח שביצעו הפלנגות במחנות הפליטים הפלסטיניים סברה ושתילה בשנת 1982, הובילו את הממשלה להקים ועדת חקירה ממלכתית שהדיחה את שרון מתפקידו כשר הביטחון.

"שינוי קיצוני". אתר אל-ג'זירה (אל-ג'זירה)

השינוי הדרמטי בדמותו של שרון

ברשת CBS האמריקנית תיארו את שרון כ"אגרוף הברזל" של ישראל. "כחייל, כגנרל, וכראש ממשלת ישראל, אריאל שרון היה נחוש בהגנה על המדינה היהודית", ציינו ברשת. "הוא היה נודע כחסר רחמים בהתמודדות מול אויביה של המדינה".

נודע בתמרוניו הנועזים. הסיקרו בטלגרף הבר (טלגרף)

רשת "אל-ג'זירה" הקטארית בחרה להתמקד בשינוי הדרמטי שעבר על שרון, מאיש ביטחון בעל משנה קיצונית למדינאי שהוביל למבצע ההתנתקות מעזה. ב"טלגרף" הבריטי תיארו את שרון כמנהיג ישראלי שנודע בתמרוניו הנועזים, השנויים במחלוקת וחסרי הרחמים הן בפוליטיקה והן בשדה הקרב.

"אחת הדמויות המשפיעות ביותר בתולדות ישראל"

באתר ה-"USA Today" ציינו 10 עובדות אודות חייו של ראש הממשלה לשעבר. בין היתר נכתב כי שמו של שרון בילדותו היה אריאל שיינרמן, כי היה חבר בארגון "ההגנה" ועל פציעתו הקשה במהלך הקרבות בלטרון בזמן מלחמת העצמאות.

ברשת "פוקס ניוז" האמריקנית טענו כי שרון היה אדם נועז וחסר פחד, שהותיר אחריו מורשת פוליטית בעייתית. "אפילו אחרי שמונה שנים מאז נפל למשכב", נכתב באתר הרשת, "עדיין קשה לומר מה היה מקומו של אריאל שרון בהיסטוריה".

10 עובדות על שרון (USA Today)

"אריאל שרון, אחת הדמויות המשפיעות ביותר בהיסטוריה של מדינת ישראל, מפקד צבאי ומנהיג פוליטי מת בשבת בבית חולים ליד תל אביב והוא בן 85", נכתב בידיעה של "הניו יורק טיימס". בעיתון הוסיפו כי שרון נודע כמגן חריף של המדינה כאיש צבא.