עיר טיבטית עתיקה נחרבה בשריפת ענק

במשך עשר שעות אחזה האש בבתי העץ של העיירה דוקזונג, שנוסדה לפני כ-1,300 שנה. אלף בני אדם פונו בעקבות האש וכאלפיים כוחות חירום והצלה השתתפו במאמץ לכבות את הלהבות. כשכובתה האש התברר כי יותר ממאה מבני עץ עתיקים נחרבו כליל. צפו בתמונות משריפת הענק

להבות ענק שאחזו משך יותר מעשר שעות בבבתי העץ הציוריים של העיירה הטיבטית דוקזונג, בדרום-מערב סין, הביאו להחרבתו של האתר העתיק, שנוסד לפני כ-1,300 שנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפנות בוקר דיווחו תושבים בעיירה, במחוז יונאן בסין, על אש גדולה שפרצה במקום. עד מהרה הוזרמו אל העיירה יותר מאלפיים כבאים, חיילים, כוחות משטרה ומתנדבים, שהצליחו לבסוף להשתלט על האש, רק לאחר שזו כילתה יותר ממאה מבנים עתיקים.

כלי תקשורת מקומיים דיווחו כי העובדה שרוב המבנים בעיירה עשויים מעץ ותנאי מזג האוויר תרמו להתפשטות הדליקה. כאלף בני אדם פונו בעקבות להבות הענק אך לא נמסר על נפגעים באירוע.

העיירה דוקזונג נודעה בשל השימור של רחובותיה המרוצפים, מבני העץ שבה והתרבות הטיבטית. בשנת 2001 שונה שם המחוז שבו נמצאת העיירה לשנגרי-לה, על שם האזור הבדיוני עליו כתב הסופר ג'יימס הילטון ברומן "אופק אבוד" מ-1933, בניסיון למשוך תיירים. במסגרת המהלך שופצה העיירה הטיבטית והיא מושכת אליה מספר רב של תיירים מדי שנה.