3 הרוגים מפגיעת ברק בארגנטינה

טרגדיה בדרום אמריקה: 3 בני אדם נהרגו ועוד 15 נפצעו כשברק פגע בחוף הומה מתרחצים מדרום לבואנוס איירס. הברק פגע במים, שמוליכים חשמל, וכל מי שעמד סמוך לו נפגע. הפצועים סובלים מפגיעות שונות האופייניות להתחשמלות. החוף עצמו פונה עד להשלמת החקירה

פגיעת ברק, ארכיון (אייל מס)

כשרוצים להגיד שלמשהו יש סיכוי נמוך מאוד להתרחש, יש שאומרים שסטטיסטית, הסיכוי להיפגע מברק גדול יותר. לתושבי עיירת חוף אחת בארגנטינה הסטטיסטיקה של הסיכוי להיפגע מפגיעת ברק הפכה מציאותית וקשה - שלושה בני אדם נהרגו ועוד לא פחות מ-15 נפצעו כשברק פגע בחוף הומה מתרחצים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשיאו של הקיץ בחצי הכדור הדרומי, ברק הכה בחוף בעיירה וילה חסל, בפרברים הדרומיים הבירה בואנוס איירס. הברק היכה ככל הנראה במים רדודים, ומי שהיה סמוך לאזור פגיעת הברק נפגע. המתרחצים נסו החוצה מהמים לעבר דיונות החול הסמוכות והתקשרו לעזרה.

צוותי חירום משו מהמים שלוש גופות, עוד 15 בני אדם פונו לבית החולים כשהם סובלים מפגיעות שאופייניות להתחשמלות, כגון כוויות בכפות הרגליים ובעיות בתפקוד הלב.

"הכל קרה בשנייה. הברק פגע ומיד לאחר מכן ראית אנשים שוכבים על החוף. רצנו להזעיק עזרה בזמן שהפצועים צעקו מכאבים, זה היה נוראי, לא ידענו מה לעשות", אמר אחד המתרחצים. כוחות החירום פינו את החוף וסגרו אותו עד שישלימו את חקירת האירוע. ההרוגים הם שני גברים ואישה אחת.