זמן קצר לפני ההופעה: בית המשפט אסר על הקומיקאי האנטישמי להופיע

בית המשפט הצרפתי, שקיבל הבוקר את ערעורו של הקומיקאי הצרפתי האנטישמי דיודונה, והותיר לו להופיע בפני כ-6,000 איש - שינה הערב את החלטתו. שעות בודדות לפני שהיה אמור לעלות לבמה - הפך בית המשפט את ההחלטה בעקבות ערעור שר הפנים, ודיודונה לא יופיע. סמוך לאולם ההופעות החלו מהומות

דיודונה. הורד מהבמה (רויטרס)

הבדרן האנטישמי הורד מהבמה - ברגע האחרון: בית המשפט האדמיניסטריבי בצרפת, שהחליט רק הבוקר לאפשר לקומיקאי הגזען דיודונה להופיע בפני אלפים למרות התבטאויותיו מעוררות המחלוקת, חזר בו. שעות לפני שהקומיקאי אמור היה לעלות לבמה, הודיעו לו כי בית המשפט הפך את ההחלטה - ואסר עליו להופיע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בית המשפט הפך את ההחלטה לאחר שקיבל את ערעורו של שר הפנים הצרפתי, מנואל וואל, שדרש לאסור על דיודונה להופיע. סמוך לאולם בו היה אמור להופיע הערב התגודדו מאות ממעריציו ואף החלו התפרעויות במחאה על ההחלטה לבטל את המופע.

דיודונה, הקומיקאי הצרפתי מכחיש השואה, עורר לאחרונה את זעם הקהילה היהודית בצרפת והצליח לגייס ראשי ערים מקשת פוליטית רחבה לחרם נגדו. אמש הוא הצהיר בטוויטר: "אני לא מתכוון לבטל אף הופעה". עורך דינו של דיודונה ג'ק וורדייר טען כי במסגרת חופש הביטוי, אי אפשר להשתיק את הקומיקאי האנטישמי.

דיודונה כתב כי אינו מתכוון לבטל את הופעתו, בגלל כוונת משרד הפנים להגביל את הופעותיו בשל האמירות האנטישמיות שהוא נוהג להשמיע תכופות. עורך דינו של דיודונה איים לתבוע את שר הפנים על הוצאת לשון הרע.

הכדורגלן אנלקה וההצדעה שחוללה סערה (חדשות 2)

דיודונה, שסוחב עמו שש הרשעות שונות בשל עמדותיו האנטישמיות, התכוון להופיע הערב בעיר נאנט אחרי שהופעותיו המתוכננות בערים בורדו ומרסיי בוטלו בהוראת הנשיא הולנד. העיתון "לה מונד" דיווח אמש שרשויות המס בצרפת בודקת במקביל האם דיודונה, צרפתי ממוצא קמרוני, העלים מסים בעזרת משפחתו בקמרון.

במהלך ההופעה שלו מטיל דיודונה ספק בקיומם של תאי הגזים. גם מקור התנועה האנטישמית - ה"קנל" - שהציג לאחרונה שחקן הכדורגל אנלקה, "ההצדעה הפאשיסטית", מיוחסת ליוזמה של הקומיקאי. דיודונה אמר בעבר שההצדעה היא לא הצדעה אנטי יהודית אלא הצדעה אנטי ממסדית.