שרב כבד: איך מקררים את החיות בברזיל?

בעוד בארה"ב נאבקים בגל קור אכזרי, בברזיל מתמודדים עם טמפרטורות של כמעט 50 מעלות. מול החום הכבד, בגן החיות בריו נחלצו לעזרת החיות. בין הפתרונות היצירתיים לקירור: ארטיקים מבשר, יוגורט ובריכות של מים צוננים

בעוד בארצות הברית ובאירופה נאבקים בפגעי מזג האוויר הקר, בברזיל הקיץ בשיאו עם טמפרטורות של 49 מעלות בצהרי היום. מכת החום מקשה במיוחד על בעלי החיים ובגן החיות של ריו דה ז'נרו החליטו על פתרון יצירתי: קרטיבים לחיות הסובלות מהחום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חלק מהקרטיבים עשויים מבשר קפוא וחלקם מפירות צוננים. בעלי חיים מסויימים זכו גם למנה של יוגורט קפוא על מנת להתקרר. המטפלים בגן החיות אף דאגו למלא את הבריכות של בעלי החיים במים צוננים כדי שיוכלו להשתכשך בהם ולהצטנן.

ארטיקים על בסיס יוגורט (AP)

הפינוקים לחיות הבר מגיעים במגוון טעמים: לחתולים הגדולים סופקו גושי בשר וקרח גדולים, במשקל של כ-30 קילוגרם לכל חיה. דב חום בשם "זה קומאיה", שניצל מהקרקס, קיבל ארטיקים קפואים בטעם פירות והפילה קרלה קיבלה בננות קפואות.

חיות נוספות, כגון הקופים בגן החיות, קיבלו ארטיקים על בסיס יוגורט בטעם מנגו או תות. "בתוספת לקירור החיות בימים בלתי נסבלים כאלה, הפירות משעשעים אותם ומשאירים אותם פעילים", אמר קוניה, הדיאטן של גן החיות.