חמינאי נגד ארה"ב: "נדון עם השטן"

טרם פתיחתו של סבב נוסף בשיחות הגרעין בז'נבה, תקף מנהיגה העליון של אירן את שותפיו לשולחו המשא ומתן. "שיחות הגרעין מראות את עוינותה של ארצות הברית כלפי אירן, האיראנים האיסלאם והמוסלמים", הצהיר. גם על ישראל לא פסח והצהיר: "המשטר הציוני מבצע פשעים אכזריים בתמיכתה של ארה"ב"

האייתולה חמינאי מרגיש עוינות מהשטן (AP)

השיחות נפתחות ברגל שמאל? טרם פתיחתה של פסגה נוספת בז'נבה, מנהיגה העליון של אירן, האייתולה עלי חמינאי, אמר היום (ה') כי במהלך השיחות בנושא הגרעין, "נחשפה העוינות של ארצות הברית למדינה המוסלמית". כך מדווחת סוכנות הידיעות הפרסית אירנ"א.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הכרזנו בעבר שעל מספר נושאים, באם נרגיש שהם דחופים, אנחנו מוכנים לדון אפילו עם השטן - כדי להחליש את הרשעות", אמר חמינאי ורמז לארצות הברית. "שיחות הגרעין מראות את העוינות של ארצות הברית כלפי אירן, האיראנים, האיסלאם והמוסלמים". 

מנהיגה הרוחני העליון של אירן המשיך ותקף גם את ישראל: "לארצות הברית אין זכות לדבר בנושא זכויות האזרח, מפני שוושינגטון היא המפירה המרכזית של שמירת זכויות אזרח. המשטר הציוני מבצע את הפשעים האכזריים כאלה בתמיכתה של ארה"ב".

הדברים החריפים נאמרו בפגישה של האייתולה עם אלפי מנהיגי דת, אקדמאיים ואנשי ממשל בעיר קום. סגן שר החוץ, עבאס אראקצ'י, הנציג מטעם אירן, תת מזכיר המדינה האמריקני וונדי שרמן, ושרת החוץ של האיחוד האירופי קתרין אשטון - צפויים לחדש היום בז'נבה את השיחות עם אירן בנושא תכנית הגרעין.