צרפת: הקומיקאי האנטישמי דיודונה יוכל להופיע

בית המשפט הצרפתי קיבל את ערעורו של הקומיקאי הצרפתי האנטישמי דיודונה, שיוכל להופיע כבר הערב. ראשי הערים, שר הפנים ואף ראש הממשלה הולנד קראו לבטל את הופעותיו, אך בית המשפט פסק כי לא ניתן לאסור את הופעותיו של הבדרן מכחיש השואה הפרובוקטיבי

דדיודונה , ימשיך להופיע? (רויטרס)

חופש הביטוי ניצח את ביזוי השואה? בית המשפט האדמיניסטריבי החליט לקבל את הערעור, ולאפשר לקומיקאי האנטישמי דיודונה להופיע הערב בנאנט. שר הפנים הצרפתי כבר הודיע שיערער על ההחלטה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דיודונה, הקומיקאי הצרפתי מכחיש השואה, עורר לאחרונה את זעם הקהילה היהודית בצרפת והצליח לגייס ראשי ערים מקשת פוליטית רחבה לחרם נגדו. אמש הוא הצהיר: "אני לא מתכוון לבטל אף הופעה". ואכן, בית המשפט בצרפת הכריע כי לא ניתן לבטל על פי חוק את ההופעות של הקומיקאי. עורך דינו של דיודונה ג'ק וורדייר טען כי במסגרת חופש הביטוי, אי אפשר להשתיק את הקומיקאי האנטישמי.

דיודונה כתב כי אינו מתכוון לבטל את הופעתו, בגלל כוונת משרד הפנים להגביל את הופעותיו בשל האמירות האנטישמיות שהוא נוהג להשמיע תכופות. עורך דינו של דיודונה איים לתבוע את שר הפנים מנואל וואל, על הוצאת לשון הרע. מספר משפטנים צרפתיים העריכו כבר אמש שלא יהיה ניתן יהיה להגביל את צעדיו של הקומיקאי.

הכדורגלן אנלקה המחווה אנטישמית לדיודונה (חדשות 2)

דיודונה, שסוחב עמו שש הרשעות שונות בשל עמדותיו האנטישמיות, מתכוון להופיע הערב בעיר נאנט אחרי שהופעותיו המתוכננות בערים בורדו וממרסיי בוטלו בהוראת הנשיא הולנד. העיתון "לה מונד" דיווח אמש שרשויות המס בצרפת בודקת במקביל האם דיודונה, צרפתי ממוצא קמרוני, העלים מסים בעזרת משפחתו בקמרון.

במהלך ההופעה שלו מטיל דיודונה ספק בקיומם של תאי הגזים. גם מקור התנועה האנטישמית - ה"קנל" - שהציג לאחרונה שחקן הכדורגל אנלקה, "ההצדעה הפאשיסטית", מיוחסת ליוזמה של הקומיקאי. דיודונה אמר בעבר שההצדעה היא לא הצדעה אנטי יהודית אלא הצדעה אנטי ממסדית.