תיעוד: עבריינים הציתו אוטובוס בברזיל

תנאי הכליאה בבתי הכלא בברזיל ידועים לשמצה – וכעת העבריינים החליטו להגיב: כנופיה מטעמם תקפה בסוף השבוע האחרון תחנת משטרה והציתה מספר אוטובוסים, דבר שגרם לפציעתם של ארבעה אנשים. "הם לא הראו רחמים", אמר קרוב משפחתה של אחת הפצועות

אכזריות בלתי נסבלת: כנופיית עבריינים בברזיל הציתה ארבעה אוטובוסים ותקפה תחנת משטרה בצפון-מזרח המדינה כדי להביע את מחאתם על תנאי הכליאה של מנהיגיהם. הפעולה האכזרית, שבה נפגעו לפחות ארבעה בני אדם באורח קשה, תועדה במצלמת האבטחה של אחד האוטובוסים, פורסמה ברשת, וגרמה לזעזוע רב במדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתיעוד, נראה אחד העבריינים מתפרץ לאוטובוס הומה אדם ומאיים על הנהג ונוסעיו באמצעות אקדח. הנוסעים המבוהלים החלו להימלט מהמקום, אך יתר חברי הכנופיה המתינו להם מחוץ לכלי הרכב ומיהרו להצית אותו.

בין הנפגעות בתקיפה, ילדה בת 6 שנכוותה בכל חלקי גופה. "אמה ביקשה מהחשודים לא לפגוע בילדים, אבל הם הראו שאין בהם רחמים והציתו את האוטובוס למרות זאת", אמר קרוב משפחתה לעיתון מקומי בברזיל.

מחקירת המשטרה עולה כי ראשי הכנופיה, הכלואים בבית הסוהר "פדרינהאס" הידוע לשמצה, הורו על התקיפה בתגובה לתנאים המחמירים במקום. בתי הכלא בברזיל מוכרים בשל האכזריות הרבה שבהם וההפרדה המועטה בין האסירים - דבר שגרם למותם של 59 כלואים בשנה האחרונה בלבד.

עד כה נעצרו שמונה בני אדם החשודים במעורבות במקרה, וכוחות משטרה וצבא נפרסו ברחובות על מנת למנוע מקרי אלימות נוספים. בברזיל מנסים להצניע את הפרשה, כמו גם אירועי אלימות נוספים, כדי לא לגרום לבהלה לקראת המונדיאל שיתקיים במדינה בקיץ הקרוב. למרות ההיערכות הרבה של הרשויות, נראה שעד כה הניסיונות להשליט סדר במדינה נחלו אכזבה מרה.