כוננות טרור ברוסיה: 5 גופות נמצאו ולידן חומרי נפץ

חמש גופות נמצאו במחוז סטאברופול בדרום רוסיה, סמוך לקווקז, בנסיבות שטרם התבררו. הגופות נמצאו עם סימני ירי, ובסמוך להם נמצאו חומרי נפץ. בעקבות מציאת הגופות הועלתה הכוננות ברוסיה, שנערכת לקראת אולימפיאדת החורף וחוששת מחידוש מתקפות הטרור האסלאמי במדינה

טרם התבררה זהות הקורבנות (רויטרס)

הכוננות הביטחונית ברוסיה הועלתה שוב, לאחר שנמצאו חמש גופות ועליהן סימני ירי במחוז סטאברופול בדרום המדינה. רשויות הביטחון חוששות מגל פיגועים נוסף לקראת אולימפיאדת החורף בסוצ'י בחודש הבא, לאחר שתי מתקפות הטרור בעיר וולגוגרד בחודש שעבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הגופות נמצאו בארבע מכוניות שונות באזור הסמוך לקווקז כשעליהן סימני ירי, ולידן חומרי נפץ. המשטרה המקומית החלה בחקירת המקרה, ובשלב זה לא ברור אם מדובר בטרוריסטים או בקורבנות חפים מפשע.

האבטחה במרכזי הערים ברוסיה ובעורקי התחבורה הוגברה לקראת אולימפיאדת החורף בסוצ'י בחודש פברואר הקרוב. האירוע הבינלאומי נחשב לפרויקט הדגל של הנשיא ולדימיר פוטין, שנאלץ להתמודד עם מתקפות הטרור בוולגוגרד, שבהן נהרגו לפחות 34 בני אדם. פוטין הודיע בעקבות הפיגועים כי רוסיה "תמשיך להילחם בתקיפות ובעקביות עד שהטרוריסטים יושמדו לחלוטין".

בנאומו לרגל השנה האזרחית החדשה, אמר פוטין כי "יש צורך באחדות כדי להבטיח את התקדמות המדינה". משרד החוץ הרוסי הדגיש לאחר הפיגועים כי מדובר ב"חלק מטרור עולמי, כמו ההתקפות בארצות הברית ובסוריה. לא ניסוג, את האויב החותר תחתינו נוכל להביס רק בשיתוף פעולה".

ראש הוועדה האולימפית של רוסיה הודיע כי הארגון נקט בכל הצעדים האפשריים על מנת להבטיח את בטחון המשחקים. כ-37,000 אנשי אבטחה הוקצו להגנה על המשחקים האולימפיים.