לונדון: בית המשפט קבע כי ירי בצעיר שחור היה חוקי, חשש ממהומות

האם גל המהומות של שנת 2011 בלונדון עומד לפרוץ שוב? בית המשפט בבריטניה קבע כי השוטרים שירו למוות במארק דוגאן, צעיר שחור שמותו הצית מחאה בבריטניה, פעלו כחוק. במשפחתו זועמים: "לא יהיה שלום עד שלא ייעשה צדק"

משטרת בריטניה נערכת (AP)

משטרת בריטניה חוששת מהתפרצות מהומות לאחר שבית המשפט בלונדון קבע כי ירי של שוטרים בצעיר שחור לפני שנתיים נעשה על פי חוק. באוגוסט 2011 ירו השוטרים למוות במארק דוגאן, שלא היה חמוש בעת שנהרג בשכונת טוטנהאם שבצפון לונדון. מותו הביא לגל מהומות ולזעם נגד המשטרה, בעיקר בקרב הקהילה השחורה בבריטניה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השוטרים עצרו את דוגאן שנסע במונית לאחר שחשדו כי הוא נושא נשק. דוגאן יצא מהמונית, נורה פעמיים - ומת במקום. המושבעים קבעו כי דוגאן לא היה חמוש בעת שנורה. עם זאת, נקבע כי אקדח שנמצא בזירה ככל הנראה היה שייך לדוגאן, שהשליך אותו על מנת להיפטר ממנו. על הנשק לא נמצאו טביעות אצבעות.

משפחתו של דוגאן הביעה זעם על ההחלטה וקראה להמשך המחאה. "אחייני הוצא להורג, לא ניתן שיהיה שלום עד שלא ייעשה צדק", תקפה דודתו של דוגאן, קרול. "למען ילדיו של מארק, נילחם על הצדק עד נשימתנו האחרונה".

מפקד משטרת לונדון בירך על ההחלטה: "פסק הדין קבע שהשוטרים שלנו פעלו על פי חוק כשנתקלו בעבריין חמוש שהאמינו שמאיים עליהם ועל הציבור. מותו היה טרגדיה למשפחתו ויצר קרע בין המשטרה והקהילה השחורה של לונדון. יש ליצור אמון מחדש".