הקומיקאי הצרפתי שמכחיש שואה: "לא אפסיק להופיע"

דיונונה לא מתרגש מהביקורת הציבורית נגדו וביטול ההופעות בהוראה ישירה של הנשיא הולנד. עכשיו הוא גם מאיים בתביעה נגד שר הפנים הצרפתי על הכפשת שמו

הקומיקאי דיודונה (רויטרס)

דיודונה, הקומיקאי הצרפתי מכחיש השואה שעורר את זעם הקהילה היהודית בצרפת והצליח לגייס ראשי ערים לחרם נגדו, מגיב לראשונה להאשמות ומצהיר: אני לא מתכוון לבטל אף הופעה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דיודונה כתב בחשבון הטוויטר שלו שהוא "לא יבטל אף הופעה", למרות כוונת משרד הפנים להגביל את הופעותיו בשל האמירות האנטשמיות שהוא נוהג להשמיע תכופות. עורך שינו של דיודונה אמר שיערער על החלטות הממשל ואף יתבע את שר הפנים, מנואל וואל, על הוצאת לשון הרע. אמש העריכו מספר משפטנים צרפתיים שלא ניתן יהיה להגביל את צעדיו של הקומיקאי.

ההצדעה האנטישמית של אנלקה (רויטרס)

דיודונה, שסוחב עמו שש הרשעות שונות בשל עמדותיו האנטישמיות, צפוי להופיע מחר בעיר נאנט אחרי שהופעותיו המתוכננות בערים בורדו וממרסיי בוטלו בהוראת הנשיא הולנד. העיתון "לה מונד" דיווח אמש שרשויות המס בצרפת בודקת במקביל האם דיודונה, צרפתי ממוצא קמרוני, העלים מסים בעזרת משפחתו בקמרון.  

במהלך ההופעה שלו מטיל דיודונה ספק בקיומם של תאי הגזים. גם מקור התנועה האנטישמית שהציג לאחרונה שחקן הכדורגל אנלקה, "ההצדעה הפאשיסטית", מיוחסת ליוזמה של הקומיקאי. דיודונה אמר בעבר שההצדעה היא לא הצדעה אנטי יהודית אלא הצדעה אנטי ממסדית.