תופעה ברשת: סרטונים שונים מציגים "תיעוד התאונה של שומאכר"

מאז הודיעה משטרת צרפת כי קיבלה לידיה את מצלמת קסדתו של מיכאל שומאכר, שתיעדה את רגעי התאונה הקשה בהרי האלפים, נפוצו ברשת מספר סרטונים שונים המתעדים לכאורה את התאונה. אף אחד מהם לא קיבל שום אישור רשמי. חוקר התאונה בצרפת: "שומאכר לא חרג מהכללים"

רק לפני ארבעה ימים דווח כי חוקרי משטרת צרפת קיבלו לידיהם את קסדתו של מיכאל שומאכר, שאותה חבש במהלך תאונת הסקי הקטלנית לפני כשבועיים ועליה הותקנה מצלמה. אבל בימים האחרונים כבר נפוצו ברשת סרטונים שמתעדים כביכול את רגעי התאונה - לאף אחד מהם אין אישור רשמי שהם מהימנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשלושה סרטונים שהועלו לאינטרנט מתועדות תאונות סקי שונות המופיעות תחת הכותרת "תיעוד תאונתו של שומאכר כפי שצולם ממצלמת קסדתו". כולם מראים גלישה בסקי מעיני מצלמה שמותקנת על קסדה בעת גלישה. כל אחד מהם, כמובן, שונה מהאחרים.

בני משפחתו של שומאכר העבירו בסוף השבוע את הקסדה שאותה חבש במהלך התאונה, שבה הותקנה מצלמה, לחוקרי המשטרה בצרפת שמנסים להבין את הגורמים לפציעתו הקשה.

"שומאכר פגע בסלע ונפל"

"החקירה נמשכת לאחר שבחנו את אתר התאונה", סיפר הבוקר (ד') חוקר התאונה מטעם משרד המשפטים הצרפתי. "תישאלנו עדי ראייה וביצענו שחזור של התאונה. בדקנו את המצלמה שעל הקסדה וגם בדקנו את הציוד עצמו. בחנו את הסרטון שצולם - קטע אחרי קטע וראינו בדיוק איפה שומאכר נפל ובאיזה מהירות הוא גלש".

"בגובה 2,000 מטר אחד מהמגלשים שלו פגע בסלע מה שגרם לשומאכר ליפול ולראשו לפגוע בסלע. אחרי שנפל הוא עף תשעה מטרים עד שנעצר", הוסיף החוקר.

"אנו לא בטוחים מה הייתה המהירות שבה גלש, זו מהירות של גולש סקי מאוד מנוסה", ציינו בצוות החקירה. "המסלול היה מסומן היטב והוא לא חרג מהמסלול ומהכללים. מצאנו שריטה באחד מהמגלשיים שלו, שריטה שכנראה נוצרה מההתנגשות עם הסלע. הוא נמצא שמונה מטרים מחוץ למסלול הגלישה כאשר הוא פגע בסלע ונפל".