הודו: 9 הרוגים בשריפה ברכבת

בשריפה שפרצה באחד הקרונות ברכבת שעשתה את דרכה למומבאי נהרגו 9 בני אדם ומספר נוסעים נפצעו. 3 קרונות נשרפו כליל בדליקה, וכעת הודיעה הממשלה כי תפצה את משפחות הנפגעים באלפי דולרים

תשעה בני אדם נהרגו ואחד נפצע בשריפה שפרצה הלילה (ד') ברכבת במחוז טאנה שבמערב הודו. הדליקה אירעה בשעה שהרכבת עשתה את דרכה מצפון המדינה לבאנדרה - פרבר במערב מומבאי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מחקירה ראשונית עולה כי הדליקה גרמה לשריפתם כליל של שלושה קרונות ברכבת. "בעזרת התושבים המקומיים שהגיעו לזירת האירוע פינינו את נוסעי הרכבת לרכבת חלופית והוצאנו את גופות ההרוגים מהקרונות", סיפר אשוק קומאר, אחד מאנשי החילוץ.

לאחר פינוי הגופות והפצועים, המשיכה הרכבת לכיוון העיר דרהדון שבצפון הודו, שם יופרדו שלושת הקרונות שנשרפו על מנת לחקור מה הביא לפרוץ הדליקה. השר הממונה על הרכבת בהודו כבר הכריז על פיצוי לנפגעים בתקרית, והודיע כי משפחתו של כל הרוג תקבל 8,025 דולר. מי שנפצע קשה יזכה לפיצוי של 1,065 דולר ו-803 דולר יגיע למי שנפצע קל.

הודו נחשבת לאחת המדינות המרושתות בעולם, עם כ-9,000 רכבות נוסעים החוצות את תת היבשת לאורכה ולרוחבה. ברכבות נוסעים מדי יום כ-18 מיליון בני אדם.