ילדת טליבאן בת 10 נשלחה ע"י משפחתה להתאבד - וסירבה

ספוזאמי, ילדה בת 10 מאפגניסטן נשלחה על ידי בני משפחתה למשימת התאבדות, אלא שהילדה סירבה לעשות זאת ואף הסגירה עצמה למשטרה המקומית. "אחי והחבר שלו הכריחו אותי ללבוש חגורת נפץ", סיפרה לשוטרים

משטרת אפגניסטן עצרה אמש (ב') ילדה בת עשר בשם ספוזמאי שטענה כי בני משפחתה הגברים, החברים בארגון הטליבאן המוסלמי הקיצוני, הכריחו אותה לצאת למשימת התאבדות נגד כוחות משטרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אחי זאהיר והחבר שלו ג'באר הכריחו אותי ללבוש חגורת נפץ", סיפרה הילדה. "הם הביאו אותי לנהר בלילה כדי שאחצה אותו, וגם נתנו לי בגדים שהייתי אמורה ללבוש לאחר מכן. אבל כשראיתי את המים והרגשתי כמה הם קרים, התחלתי לצעוק, אמרתי שהמים קרים ואני לא יכולה לחצות את הנהר. הם לקחו אותי בחזרה הביתה והסירו את חגורת הנפץ מהגוף שלי. אבא שלי הרביץ לי, נאלצתי לברוח מהבית באמצע הלילה, הגעתי לכפר סמוך בשם בלוצ'אן, ובשעות הבוקר הסגרתי את עצמי למשטרה".

למרות גילה הצעיר, ספוזאמי כבר הייתה עדה למקרי רצח, וידעה היטב ממה היא מנסה לברוח. "אחי הרג חייל באזור מארג'ה, הם תפסו את החייל בלשקאר ג'ה והרגו אותו", סיפרה ספוזאמי. "ראיתי את הרצח ובכיתי, ביקשתי מאחי שלא יעשה את זה, אבל הם לא הקשיבו לי. אחי מחזיק אותי בבית רוב הזמן ולא נותן לי לצאת החוצה".

"אף אדם ושום דת לא יכולה לאשר פעולה כזו"

הקולונל חמידוללה ממשטרת אפגניסטן אישר את הפרטים ואמר: "לא היו צריכים לתת משימה כזו לילדה התמימה הזו, אף אדם ושום דת לא יכולה לאשר פעולה כזו".

באפגניסטן חוששים היום מפעולות הטליבאן, במיוחד מכך שהכוחות הבינלאומיים מתכוננים לסגת מהמדינה. השימוש בנשים וילדים למשימות התאבדות באפגניסטן היא דוגמה נוספת לפעולות של הארגונים הקיצוניים ששלטו באפגניסטן לפני הפלישה של כוחות נאט"ו ב-2001. אפגנים מתונים חוששים שהארגון ישוב ויצבור עוצמה אחרי נסיגת הכוח הבינלאומי.