צפו: טקס שבועה המוני למנהיג קוריאה הצפונית

מפקידי ממשל ועד חקלאים - אזרחים מכל שכבות הציבור במדינה הגיעו לכיכר המרכזית בפיונגיאנג כדי להישבע אמונים למנהיג קים ג'ונג-און. ההמונים צעדו ונשאו שלטים: "יחי קים איל סונג, יחי קים ג'ונג איל". מזכיר הוועדה המרכזית של המפלגה ברך: "חזקים מתמיד אחרי שנפטרנו מהחלאה הפלגנית"

העם בקוריאה הצפונית נשבע אמונים בטקס המוני למנהיג קים ג'ונג און. בשידורי הטלוויזיה במדינה הוצגו עשרות אלפי אזרחים כשהם מתרכזים בכיכר המרכזית בפיונגיאנג, קים איל סונג, צועדים, מניפים דגלים וקוראים קריאות תמיכה בשליט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפי הדיווח בסוכנות הידיעות הצפון-קוריאנית KCNA, אזרחים מכל השכבות ברחבי המדינה הגיעו לטקס השבועה - מפקידי ממשל בכירים, דרך אנשי השכלה ועד חקלאים. מון קיונג דוק, מזכיר הוועדה המרכזית של המפלגה השלטת, מפלגת העובדים הקוריאנית, נאם במהלך האירוע והבטיח לעם "עתיד מזהיר תחת הנהגתו של קים ג'ונג און".

קים ג'ונג און, מנהיג קוריאה הצפונית (AP)
ההמונים צעדו עם שלטים עליהם נכתב: "יחי קים איל סונג, יחי קים ג'ונג איל" (מייסד צפון קוריאה והמנהיג הנוכחי של המדינה). "המפלגה שלנו חזקה מתמיד אחרי שנפטרנו מהחלאה הפלגנית", אמר מזכיר המפלגה השלטת כשהוא מתייחס לדודו של השליט, ג'אנג סונג ת'אק - שהודח והוצא להורג באכזריות, לפי הדיווחים.

מון קרא גם לשלום עם קוריאה הדרומית, אבל הזהיר ממלחמה שעלולה להצית מאבק גרעיני כלל עולמי. מאז 1953 שתי הקוריאות נמצאות טכנית במצב של הפסקת אש. למרות זאת, ארה"ב מחזיקה בשטחה של קוריאה הדרומית 28,500 חיילים למקרה של עימות שיתפתח עם פיונגיאנג. כמו כן, לוויינים אמריקנים עוקבים בדאגה אחרי תכנית הגרעין ותכניות הטילים הצפון קוריאניות.

דניס רודמן, מאמן נבחרת צפון קוריאה (רויטרס)
בסוף השבוע הגיע לפיונגיאנג אורח אמריקני שמשך תשומת לב רבה, ידידו הקרוב של המנהיג קים גו'נג און וכוכב הכדורסל ששיחק לצידו של מייקל ג'ורדון - דניס רודמן. רודמון שמאמן את נבחרת הכדורסל של קוריאה הצפונית אמר כי הוא מגיע למדינה לרגל יום הולדתו של חברו הטוב. יום הולדת שתמשוך גם היא המונים לכיכר בהמשך השבוע.