קור קיצוני בארה"ב: "סכנת חיים"

בצפון-מזרח ארה"ב נערכים לקראת לילה מקפיא נוסף במסגרת הסערה "הרקולס" שממשיכה להשתולל באזור. מומחים מעריכים כי שיאה של הסופה אמנם מאחוריהם, אך במיניאפוליס למשל נמדדו יותר מ-40 מעלות מתחת לאפס

גל הקור בארה"ב (רויטרס)

קור מקפיא של מינוס 45 מעלות צלזיוס נרשם ביממה האחרונה בשורה של מדינות ברחבי צפון אמריקה: גל הקור הארקטי עושה דרכו לכיוון דרום מזרח ארה"ב, והדבר היחיד שמנחם את האמריקנים באזור הוא ששיא סופה כנראה מאחוריהם - מומחים מבטיחים כי הקלה מסוימת תורגש כבר הלילה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הסערה הקפואה, המוכנה בשם הראוי "הרקולס" גרמה לביטולן של יותר מ-3,500 טיסות ולשיתוק של עשרות שדות תעופה ברחבי היבשת. מומחי מזג האוויר טוענים כי מדובר בגל הקור הקשה ביותר מזה 20 שנים, שגרם למאות אלפים להישאר בבתיהם - ללא חשמל.

הרשויות בארה"ב מזהירות את התושבים, ומתריעות בפניהם להישאר בבתיהם ולהתחמם כראוי. בקור כזה גם עור שאינו נחשף ישירות לטמפרטורה שבחוץ עלול לספוג כוויות קור, ואלפים כבר אושפזו עם תסמיני היפותרמיה. "אנשים צריכים להגן על עצמם כראוי", הסבירו גורמי בריאות בארה"ב. "מדובר בסכנת חיים של ממש".

כבישים רבים נחסמו (רויטרס)

בצעד יוצא דופן הוציאו הרשויות במיניאפוליס, אחת הערים הקרות ביותר בארה"ב, הודעת אזהרה לתושבים. באזהרה נכתב כי מדובר בקור היסטורי שעלול לגבות חיים. החשש העיקרי הוא לחייהם של עשרות אלפי תושבים במדינות המערב התיכון - שרבים מהם נותרו ללא אמצעי חימום זמינים.

16 כבר נהרגו

לפחות 16 בני אדם כבר נהרגו בסערה החרופית מאז הגיעה לצפון אמריקה. סוכנות הידיעות AP דיווחה כי כמה ממקרי המוות אירעו כתוצאה מתנאים קשים בכבישים במישיגן, קנטאקי, אינדיאנה ואילינוי.

קור מקפיא בבוסטון (AP)

גם הישראלים הנמצאים בצפון אמריקה מעידים כי הסופה קשה הרבה יותר ממה שחשבו. "הם לא ראו דבר כזה מאז שנות ה-70", סיפר לחדשות 2 עידן שליש, ישראלי תושב העיר טורנטו שבקנדה. "מינוסים של 30, 40 מעלות. בדרך כלל זה מינוס 10, מינוס 16 זה סביר".