נעדר בסופה ונמצא בזכות תמונה בכתבה על חסרי בית

ניקולאס סימונס בן ה-20 נעדר מביתו מאז ערב השנה החדשה. משפחתו המודאגת פרסמה הודעה בפייסבוק, אך הדבר לא עזר. העזרה הגיעה ממקור לא צפוי: ההורים הבחינו בתמונה של חסרי בית שפורסמה על שער ה-USA TODAY וזיהו לפתע את בנם שהתחמם באדי הרכבת התחתית בוושינגטון

תמונה מצילת חיים (AP)

משפחתו של ניקולאס סימונס בן ה-20, ראתה אותו בפעם האחרונה בערב השנה החדשה בביתם שבגריס, פרוור של העיר רוצ'סטר בארצות הברית, ומאז נעלמו עקבותיו. רק תמונה שתיעדה חסרי בית בימי הסופה - הצליחה לשים קץ לדאגות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתחילה, לאחר הוריו של סימונס גילו כי הוא נעדר, הם הודיעו לרשויות ופרסמו בקשות לסיוע במציאתו באמצעות הפייסבוק. ואולם, הפעם הרשת החברתית אכזבה, והפרסומים לא הביאו לאיתורו של הצעיר.  

אלא שאז, אחד מבני המשפחה סיפר לשוטרים שסייעו בחיפושים, כי ראה תמונה של צעיר דומה מאוד לסימונס בעמוד השער של ה-USA TODAY. התמונה הופיעה כהפנייה לידיעה שפרסם העיתון על חסרי הבית האומללים בבירה וושינגטון, המנסים להתמודד עם הקור הקיצוני בימי הסופה האחרונים.

את התמונה צילמה עיתונאית של סוכנות הידיעות AP ובה תועד "ניק", כשהוא מנסה להילחם בקור הנורא בעזרת האדים החמים שפולטת הרכבת התחתית של העיר. אחותו של ניקולאס, חנה סימונס, כתבה לצלמת אחרי פרסום הכתבה: "אנא, צרי איתי קשר. זה בנוגע למאמר שכתבת ובו יש תמונה של אחי שנעדר".

במשטרת רוצ'סטר פנו מיד למשטרת וושינגטון שמצאה את סימונס כעבור כמה שעות. הוא פונה לבית החולים והסיפור הופץ ברשת.

"הוא נראה כל כך צעיר"

מינוס עשרים מעלות בניו יורק (רויטרס)
"ניקולאס חי אבל לא מרגיש כל כך טוב", כתבה אימו של ניקולאס מישל, אחרי שקיבלה את ההודעה על מציאת בנה. "אנחנו מתכוונים להחזיר אותו הביתה בריא ושלם. אין לי ספק, זו הדוגמה הטובה ביותר לאהבה וההתערבות האלוהית שחוויתי מימי. אני לא יכולה לתאר במילים איך אני מרגישה".

ג'קלין מרטין מסוכנות AP, שצילמה את התמונה, סיפרה כי הבחינה בסימונס בין חסרי הבית שצילמה. "הוא לבש חליפת סקי והתעטף בשמיכה אפורה עבה", תיארה. מרטין סיפרה כי סימונס משך את תשומת ליבה בשל גילו הצעיר.

"הצגתי את עצמי ולחצתי לו את היד. הוא אמר שקוראים לו ניק", שחזרה הצלמת. "אמרתי לו שאני יכולה לכתבו את שמו המלא ושזה יכול לעזור לו, אבל הוא אמר: 'לא, אני בסדר, את יכולה לכתוב שקוראים לי ניק'".

דיויד מנקוסו, שוטר מרוצ'סטר אמר כי: "זה פשוט נס, לא היה לנו מושג לאן הוא נעלם". התמונה של סימונס היא אחת מ-126 תמונות שצולמו בוושינגטון עבור הכתבה. לעורכת הידיעה אין הסבר ממשי לסיבה שגרמה לה לבחור דווקא את התמונה של ניק שהודפסה על שער העיתון. עכשיו - היא יודעת.