מחזה עצוב בניו זילנד: לווייתנים גססו על החוף

הניווט של לווייתני הגלובי השחור משתבשת כשהם מגיעים לאזור מיצרי קוק, סמוך לניו זילנד. כשמגיע השפל היונקים הימיים נתקעים על החוף ומתים בייסורים. הרשויות המקומיות נאלצו לסיים את חייהם של הגוססים

לבם של תושבי האי הדרומי בניו זילנד נצבט שכשהבחינו על חופי האי, סמוך לעיירה פארוול, 39 לווייתנים מסוג גלובי שחור גוססים על החוף, בלי שום סיכוי להציל אותם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הלווייתנים נמצאו על החוף אתמול (א') בשעות אחר הצהריים. יחידה של משרד שימור הסביבה הניו זילנדי מיהרה אל החוף, אבל הניסיונות לדחוף אותם בחזרה למי האוקיאנוס נכשלו והלוויתנים מתו, תשושים, בזה אחר זה.

אחרי שתריסר הלווייתנים הראשונים מתו, אנשי הרשויות המיתו ביריות גם את חבריהם, כדי למנוע מהם סבל מיותר מחוץ למים. "שלחנו את שני המומחים הגדולים ביותר ללווייתנים כדי להעריך האם ניתן להצילם, אך למרבה הצער, בגלל מיקומם בחוף ובשל תנאי מזג האוויר הגענו למסקנה שלא נצליח בפעולות ההצלה", הסביר ג'ון מייסון ממחלקת שימור הסביבה.

בניו זילנד עצובים, אך לא מופתעים. על פי התקשורת במדינה, תנאי השטח בחוף לוכדים מדי שנה עשרות לווייתנים מחוץ למים. לגאות ולשפל יש תפקיד חשוב ביצירת התנאים האלה, מסבירים המומחים. במיצרי קוק יש קרקע בוצית שמפריעה לניווט של הלווייתנים ולהערכה נכונה של עומק המים. בינתיים, הפגרים של הלווייתנים לא יפונו אלא יישארו על החוף עד שייעלמו במים.