הפיצוץ בפראג: 12 כלי נשק נמצאו בבית השגריר הפלסטיני

תתי-מקלע, אקדחים ורובים - הם השלל שנמצא בבית בו התרחש הפיצוץ בו נהרג הנציג הפלסטיני בצ'כיה. במשטרת פראג מכחישים, יחד עם זאת דיווח, לפיו 70 כלי נשק נוספים נמצאו בשגרירות הפלסטינית עצמה. בתו של השגריר: "בטוח שלא היה מדובר בתאונה"

זירת הפיצוץ בפראג (רויטרס)

החוקרים בפראג מצאו 12 כלי נשק בביתו של השגריר הפלסטיני בו אירע הפיצוץ שהביא למותו. לפי דיווח בסוכנות הידיעות הצרפתית AFP,  בין הנשקים שנמצאו בבית היו: תתי-מקלע, רובים ואקדחים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מפקד המשטרה בפראג מרטין סרויסק הכחיש יחד עם זאת את הדיווחים לפיהם יותר מ-70 כלי נשק הוחזקו גם בשגרירות הפלסטינית. "אני מוחה על הדיווח הזה כי שוטרים מצאו 70 כלי נשק, זה לא הגיוני", קרא מפקד המשטרה. לדבריו, כלי הנשק שנמצאו בביתו של השגריר יועברו לבדיקות DNA ובדיקות בליסטיות ורק אז יימסר מידע נוסף לציבור.

השגריר הפלסטיני ג'מאל אל ג'מאל

השגריר הפלסטיני בצ'כיה, ג'מאל אל-ג'מאל, נהרג בפיצוץ לאחר שפתח את הכספת בביתו. משטרת פראג שללה את החשד כי מדובר בהתנקשות, ובמקום בודקת כיוון חקירה, לפיו הפיצוץ נגרם כתוצאה ממנגנון הגנה נגד גניבות שהושתל בכספת.

רנא, בתו של הדיפלומט הפלסטיני הטילה ספק בתיאוריה של המשטרה באשר לסיבה בגינה מת אביה וטענה כי "מה שבטוח שלא היה מדובר בתאונה". נציגים פלסטיניים הגיעו למדינה כדי לסייע למשטרה המקומית בחקירה.