האפיפיור הכריז: מגיע לביקור בארץ הקודש בסוף מאי

לרגל 50 שנה לביקורו ההיסטורי של האפיפיור פאולוס השישי בארץ הקודש, הודיע האפיפיור פרנציסקוס על בואו למזרח התיכון בעוד כחצי שנה. במהלך ביקורו צפוי פרנציסקוס לסייר בירושלים, בית לחם ורבת עמון. האפיפיור הכריז על כוונתו לבקר באזור במהלך דרשת יום הראשון בוותיקן, והכרזתו התקבלה בתשואות רמות

בשורה לנוצרים הקתולים בארץ ישראל: האפיפיור פרנציסקוס הכריז היום (א') על כוונתו להגיע לביקור במזרח התיכון, כולל בירושלים, בסוף חודש מאי הקרוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הכרזתו, פרנציסקוס ישהה באזור ב-24-26 במאי, ובמהלך ימי ביקורו הוא צפוי לסייר בירושלים, בבית לחם וברבת עמון. פרנציסקוס יגיע למזרח התיכון לציון 50 שנה לביקורו של האפיפיור פאולוס השישי באזור - ביקור האפיפיור הראשון בזמנים המודרניים. מאז ביקרו בישראל גם האפיפיור יוחנן פאולוס השני ב-2000 ובנדיקטוס ה-16 ב-2009.

פרנציסקוס, שקרא לשלום במזרח התיכון פעמים רבות מאז נבחר לתפקיד במרס האחרון, הכריז על ביקורו הצפוי במזרח התיכון במהלך דרשת יום ראשון מול אלפי מאמינים בכיכר סנט פיטר בוותיקן.

"אחיי ואחיותיי, ברוח החגים אני רוצה להודיע שאעלה לרגל לארץ הקודש, בעזרת האל", אמר האפיפיור לקול תשואות רמות של הקהל. פרנציסקוס הוזמן לבקר בישראל על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא המדינה שמעון פרס, והוזמן על ידי יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן לבקר בשטחי הרשות הפלסטינית.

בביקורו ישחזר האפיפיור פגישה היסטורית שנערכה לפני 50 שנה, בין האפיפיור פאולוס השישי לפטריארך אתנגורס. כמו כן צפוי פרנציסקוס לפגוש את ראשי ישראל, ירדן והרשות הפלסטינית ואת ראשי הכנסיות, על פלגיהן השונים.