סוף לחשש ממכות ברחוב? נעצר האיש שהטיל אימה על יהודים בברוקלין

בתקופה האחרונה הוגו במכות אגרוף יהודים שעברו ברחובות ניו יורק - זאת כחלק ממשחק ה"נוק אאוט" שמטרתו להמם יהודים במכת אגרוף אחת חזקה. משטרת ניו יורק הודיעה שעצרה חשוד מרכזי במעשים, לאחר שזוהה במסדר זיהוי. "אני להוט לדווח את החדשות האלה לקהילה היהודית, שתוכל עכשיו לישון טוב יותר", מסר חבר מועצת העיר

האגרוף לא מאיים יותר על היהודים (מצלמות אבטחה)

"נוק-אאוט" לחשוד שהטיל אימה על היהודים בניו יורק: כחודשיים לאחר שנחשפה בברוקלין תופעה מטרידה במיוחד במסגרתה מבצעים חברי כנופיות תקיפות אלימות נגד יהודים - נלכד אחד החשודים בביצוע המעשים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חבר מועצת העיר ניו יורק, דב היקינד, הודיע אמש (ש') כי משטרת העיר ביצעה "מעצר חשוב" של האיש שהנחית אגרופים על חברי הקהילה בברוקלין לפחות בשלוש הזדמנויות שונות במהלך השבועות האחרונים.

חבר המועצה דיווח שגבר נלקח למעצר ואחר כך הועמד במסדר זיהוי - שם הוא זוהה על ידי שלוש נשים שהתלוננו על תקיפה ללא סיבה, מתקפה שנראית כמו עוד מקרה של המשחק האלים "נוק-אאוט". במסגרת ה"משחק", תוקף אחד הצעירים החברים בכנופיה עובר אורח אקראי באגרוף במטרה למוטט אותו במכה אחת. זאת בעוד שאחד מחבריו מתעד את האירוע במצלמת וידיאו.

על פי כתב האישום שהוגש נגד החשוד, הוא תקף אישה בשנות ה-20 לחייה שספגה אגרוף בראשה וצנחה לקרקע בשדרות מקדונלנד, גרם חבלות לאישה נוספת שהותקפה בשדרות אלם כשטיילה עם בתה בשבת והכה קשישה ילידת רוסיה.

"אני עומד להיות מעורב מאוד במקרה הזה", אמר היקינד ששומר על קשר עם קורבנות המתקפה. "המעצר הזה הוא חדשות טובות לכולנו, אבל אני עדיין אומר שצריך להמשיך ולפקוח עין. איש מהקהילה שלנו לא צריך לחיות בפחד, אבל תמיד כדאי לנקוט בזהירות."

"אני להוט לדווח את החדשות האלה לקהילה היהודית, מפני שכולם יוכלו לישון עכשיו טוב יותר", אמר היקינד והוסיף: "המתקפות המזעזעות האלה הטילו אימה לא רק על הקורבנות אלא על כולנו, בכל מקום".

 ישראלי נפל קורבן למשחק האנטישמי: "הייתי בהלם"

הישראלי שהותקף בברוקלין (פייסבוק)
בנובמבר האחרון, נפל תושב באר שבע שביקר בניו יורק קורבן למשחק האכזרי. "זה היה מאוד חזק, נכנסתי להלם", סיפר ל"ניו יורק פוסט" על האירוע שהתרחש בשכונת קראון הייטס בברוקלין. "ראיתי קבוצה גדולה של צעירים כהי עור. ניסיתי ללכת בצד המדרכה ולתת להם לעבור, ואז, פתאום, כשהם עברו לצדי, הרגשתי אגרוף בפנים".

עוד סיפר כי לאחר שהכו אותו, המשיכה החבורה ללכת ולצחוק. "הם אמרו משהו מיד אחרי שהם הרביצו לי, אבל לא הבנתי מה הם אמרו - אני לא מדבר אנגלית טוב, זה נראה שהם פשוט צחקו".