הסופה מתפשטת בארה"ב: בתי ספר ייסגרו

סופת הקרח שהביאה עמה טמפרטורות קיצוניות לצפון מזרח המדינה ושוברת שיאים של שנים, מתפשטת מערבה. לחזאים אין בשורות – התנאים הקשים יימשכו עד יום רביעי הקרוב והטמפרטורות לא יעלו מעל לאפס. על דבר אחד האמריקנים לא מוכנים לוותר - על משחקי הפוטבול, שנערכים גם באצטדיונים פתוחים במינוס 20 מעלות

אחרי שסופת הקרח הכתה בצפון מזרח ארה"ב, גם חלקים נוספים של המדינה מתכוננים לגל הקור הקיצוני שהתחיל בסוף השבוע הזה וכבר שובר שיאים. הרשויות לא מקלות ראש בתחזית ולראשונה מאז 1997 בתי הספר היסודיים במינסוטה ובכמה מדינות נוספות ייסגרו מחר בגלל הסופה.  

"זה מזג האוויר שבו בתוך 10-5 דקות ילדים יכולים לספוג מכות קור, המושל ואני רוצים להבטיח שכל הילדים יהיו בטוחים", אומרת האחראית על מערכת החינוך במינסוטה. "הסיכוי לטרגדיה מחר פשוט גבוה מדי, מדוע לא למזער אותו?".

גם חברות התעופה מנסות לצמצם את הסיכון למטוסים בעקבות סופת הקרח. על פי אתר TO FLIGHTAWARE.COM יותר מאלף טיסת בוטלו אמש ועוד כמה אלפי טיסות אחרות יצאו באיחור. אלפי נוסעים עומדים בתור לדוכני הכרטיסים ונאבקים כדי למצוא את דרכם הביתה. רבים נתקעו וישנו בשדות התעופה.

על הפוטבול לא מוותרים (AP)

על הפוטבול אמריקה לא מוותרת

הדבר היחיד שלא בוטל למרות הטמפרטורות הקפואות הם משחקי הפוטבול - שחלק מהם כבר שוחקו בקור של מינוס 30-20 מעלות צלזיוס. קבוצת ה"גרין ביי פאקרס" תשחק היום מול הקבוצה של סן פרנסיסקו באיצטדיון הפתוח בוויסקונסין, כשהשחקנים והאוהדים יצטרכו להתגבר על הקור המקפיא כדי לנסות ולהעפיל למשחקים המכריעים של הפלייאוף.

האוהדים הקשוחים שיגיעו, יקבלו קפה ושוקו חם בחינם. "אני הולכת לכל המשחקים של הפקרס, אני אוהבת אותם ויש לי הרבה מאוד בגדים ללבוש לכן, לא אכפת לי מהקור", אומרת אוהדת נחושה בשם מרי.