המתנה של ברק אובמה לאשתו מישל: חופשה לבד

נשיא ארה"ב העניק לאשתו מתנה מיוחדת לקראת יום הולדתה ה-50: חופשה לבד בהוואי, בלעדיו ובלי הבנות. הגברת הראשונה נשארה בהונולולו בשעה שבני משפחתה המריאו בחזרה לוושינגטון. בחודש שעבר דווח על משבר בזוגיות הנשיאותית

דיווחים על משבר בזוגיות הנשיאותית (רויטרס)

מה קונים למי שיש לה הכל? אולי קצת שקט וזמן לבד. נשיא ארה"ב ברק אובמה העניק לאשתו מישל מתנה שהורים רבים חולמים עליה: חופש ללא הילדים - בהוואי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הבית הלבן הודיע כי "הגברת הראשונה" תישאר באי, שבו נפשה המשפחה במהלך השבועיים האחרונים, בזמן שבעלה והבנות סאשה ומאלייה ישובו לוושינגטון. בחודש שעבר דווח כי בני הזוג חווים משבר ביחסים, אך הדיווח לא קיבל אישור רשמי מגורם כלשהו בוושינגטון.

"כחלק ממתנת יום ההולדת שלה, הגברת הראשונה תישאר בהוואי כדי לבלות עם חברים, לקראת יום הולדתה ה-50", מסר גורם בבית הלבן. מישל, שתחגוג את התאריך העגול ב-17 בינואר, נפרדה לשלום מבעלה ובנותיה, שעזבו את הונולולו לאחר חופשה שלוותה במשחקי גולף רבים וארוחות עם חברים.

הצילום שחולל את הסערה (AP)

"סיום הקשר של הזוג הנשיאותי נראה כמו הימור בטוח" 

בחודש דצמבר, לאחר האשכבה הפומבית של נלסון מנדלה, דווח בארה"ב וברוסיה כי ברק ומישל אובמה נמצאים במשבר זוגיות חריף - ששיאו הגיע לאחר צילום תמונת ה"סלפי" של אובמה עם ראשת ממשלת דנמרק בטקס האשכבה של נלסון מנדלה.

על פי אחד הדיווחים בארה"ב, מישל זעמה על בעלה בגלל התמונה שצילם עם ראשת הממשלה הדנית הלה תורנינג-שמידט, בה תיעדו את עצמם ישובים צמוד מאוד זה לזו במהלך טקס האשכבה לנלסון מנדלה. לתמונה שחוללה את הסערה הצטרף בזמנו גם ראש הממשלה הבריטי, דיוויד קמרון. רעיית הנשיא, מספרים, טוענת כי בעקבות הצילום היא הושפלה מול מאות מיליונים בעולם שצפו בטקס. בדיווח נטען כי הגברת הראשונה צעקה לעבר בעלה כי "נמאס לה" וכי קשה לה לספוג את ההשפלה כתוצאה מהמעשה.

בדיווח אחר אף נטען כי בני הזוג ישנים בחדרים נפרדים בבית הלבן מאז המקרה, וכי מישל אף פנתה לעורך דין לענייני גירושים על מנת שיטפל בעניין ויבטיח כי תקבל מחצית מהרכוש המשותף שלה ושל בעלה ברק. גורם בוושינגטון המצוטט בדיווח אף העריך כי פני הזוג לסיום הקשר וכי זה נראה כמו "הימור בטוח". באחת הידיעות נכתב כי מישל "ממתינה" לסיום כהונתו השנייה של בעלה על מנת לא לפגום בקריירה הפוליטית שלו - ואז תוציא את מהלך הפרידה אל הפועל.