ניו יורק: נחיתת חירום למטוס – באמצע הכביש הראשי

תאונת ענק נמנעה בניו יורק: מטוס קל מסוג פייפר נאלץ לבצע נחיתת חירום בכביש ראשי, לאחר שהתגלתה תקלה במנוע. צוות עירוני עצר התנועה בכביש ואיפשר למטוס לנחות בבטחה. הטייס ושתי הנוסעות נפצעו קל, ולא נרשמו נפגעים נוספים. ראש העיר ניו יורק בירך "חשבתי שכבר ראיתי הכל, זה היה נס".

הטייס ושתי נוסעות נפצעו קל. זירת האירוע (AP)

"עד היום חשבתי שראיתי הכל": מטוס קל שהמריא סמוך לפסל החירות בניו יורק ביצע נחיתת חירום על כביש ראשי באזור ברונקס, וגרם לבהלה גדולה בקרב הנהגים. במזל רב, איש לא נפגע על הקרקע, ושלושת נוסעי המטוס נפצעו קל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המטוס מסוג פייפר המריא לכיוון קונטיקט, ונתקל בבעיות טכניות בהמראה. "היה לנו מצב יוצא דופן ונס קטן, תודה לאל שזה קרה היום בעיר שלנו", אמר ראש העיר של ניו יורק, ביל דה בלאסיו. "חשבתי שראיתי הכל עד היום, וטעיתי".

התאונה עם כלי הרכב הנוסעים נמנעה לאחר שצוות תחזוקה עירוני שתיקן בורות בכביש הבחין במטוס המתקרב, ועצר את התנועה על מנת לאפשר למטוס לנחות בבטחה. הצוות אף סייע בפינוי נוסעי המטוס עד להגעת כוחות ההצלה.

הטייס ושתי הנוסעות שעל סיפון המטוס לא נפגעו בצורה קשה, ונלקחו לבית החולים בברונקס. דה בלאסיו הדגיש כי הפציעות של השלושה קלות "ואינן מסכנות חיים". הנזק שנגרם לכלי הטיס אינו חמור, מכיוון שהנחיתה בוצעה בהצלחה יחסית.

"לא יכולנו להאמין לזה. זה היה יוצא דופן", אמרה פטריסיה סאפול, עדת ראייה שנסעה בכביש. "העובדה שלא הייתה התרסקות אמיתית הפתיעה אותנו מאוד".