פריצת דרך בחקירה? זוהו חשודים בחטיפת מדלן הקטנה

לאחר קרוב לשבע שנים שבהן מסעירה תעלומת היעלמותה של הילדה מדלן מקאן את בריטניה, הודיעו היום חוקרי הסקטולנד-יארד כי ייתכן וזוהו שלושה חשודים בחטיפתה. על פי החשד, חברי כנופיית שודדים שפרצו לבית הנופש בפורטוגל, הופתעו לגלות את הילדה, ונטלו אותה משם מתוך בהלה

מדלן מקאן, ארכיון (רויטרס)

שלושה חשודים מרכזיים בחטיפתה של הילדה הבריטית מדלן מקאן זוהו על ידי קציני הסקטולנד-יארד, כך מדווח הדיילי-ניוז הבריטי. מניתוח מידע שהושג מטלפונים ניידים עולה כי כנופיית פורצים פעלה סמוך למקום שבו נראתה לאחרונה הילדה, סמוך לאתר הנופש בפורטוגל בחודש מאי בשנת 2007.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שלושת החשודים קיימו מספר יוצא דופן של שיחות טלפון בשעות שלאחר היעלמותה של הילדה, דבר שגרם לחוקרים לבדוק את מעורבותם בפרשה. המשטרה מעריכה כי השודדים, בהם לפחות אזרח פורטוגלי אחד, פשטו עוד קודם לכן על אתר הנופש במטרה לגנוב שלל רב.

הוריה של מדלן, שבאותה שעה בילו מחוץ לבית הנופש, שבו למקום זמן קצר לאחר הפריצה. במהלך החקירה, לא ייחסה משטרת פורטוגל חשיבות רבה לשורת הפריצות שקדמו להיעלמות הילדה, בשל כך כינו בבריטניה את החקירה הפורטוגלית כ"חרפה".

בעקבות פריצת הדרך בחקירה, החלו דיונים לא רשמיים בין המשטרה הבריטית לפורטוגלית לגבי הוצאת צו מעצר לשלושת הפורצים, וביצוע חיפוש בבתיהם ובמספר אתרים נוספים. על פי הערכת חוקרי הסקוטלנד-יארד, חברי הכנופייה נכנסו לבית הנופש של משפחת מקאן, נבהלו כשראו את הילדה לבדה במקום וחטפו אותה.

גורם המעורה בפרטי החקירה, אמר לעיתון הבריטי כי "אחרי זמן רב שבו נזרקו לחלל האוויר תיאוריות מופרכות, ייתכן שהיה הסבר פשוט הרבה יותר לחטיפה - פריצה שהשתבשה, זהו כיוון החקירה העיקרי של המשטרה הבריטית", אמר הגורם.

למרבה ההפתעה, המאמצים של חוקרי המשטרה הבריטית נתקלו באדישות מצד עמיתיהם הפורטוגלים, שלא ששים לסייע בחקירה. מאחר ואף אחד משלושת החשודים אינו בריטי, תחום השיפוט של הסקוטלנד-יארד אינו מאפשר להם לעצור את החשודים ללא סיוע מקומי. מתחת לפני השטח החלו כבר המאמצים הדיפלומטים שנועדו להבטיח כי הם ייעצרו וייחקרו בפרשה, שגם לאחר תקופה כה ארוכה, ממשיכה להסעיר את הממלכה.