האפיפיור התקשר לברך, הנזירה סיננה

האפיפיור פרנציסקוס התכוון להתקשר למספר נזירות ולאחל להן שנה טובה, אך להפתעתו נתקל בתא הקולי. הוא לא נשאר אדיש, והשאיר הודעה משועשעת למדי שאודותיה פורסם בדיילי מייל הבריטי. "כששמעתי מי היה על הקו, פשוט רציתי למות", סיפרה הנזירה שהצליחה לבסוף לשמוע את הברכה המלאה

ממתין על הקו, פרנציסקוס (רויטרס)

לא בכל יום מקדיש מנהיג העולם הנוצרי מזמנו על מנת לברך באופן אישי את חסידיו. בשבוע שעבר החליט האפיפיור פרנציסקוס לפעול בדיוק כך - ולצלצל למספר נזירות, שהכיר בימיו כבכיר בקהילה הקתולית בארגנטינה, על מנת לברך אותן לרגל השנה האזרחית החדשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האפיפיור, שזכה לאחרונה בתואר היוקרתי - איש השנה של המגזין טיים, המתין על הקו מספר שניות, וכשלא זכה למענה הופתע לשמוע את התא הקולי של אחת הנזירות מורה לו להשאיר הודעה מוקלטת.

פרנציסקוס לא נבהל, והתמודד עם המשימה בגבורה. "מה בדיוק הנזירות עושות שמונע מהן לענות לטלפון", תהה בקול רם האפיפיור שנשמע משועשע מהסיטואציה. "מדבר האפיפיור פרנציסקוס", עבר לטון רשמי מעט יותר. "רציתי לברך אותך לרגל השנה החדשה, אבדוק אם אוכל להשיג אותך במועד מאוחר יותר. שאלוהים יברך אותך".

כשחזרה הנזירה אדריאנה לחדרה במנזר דרומית לעיר קורדובה בספרד, היא הופתעה לגלות שבזמן התפילה שערכה, מישהו התקשר והשאיר עבורה הודעה קולית. היא נטלה את הטלפון לידיה - לחצה על הכפתור שמוביל לשמיעת ההודעה, ובאותו רגע נעתקה נשימתה.

"כשסיימתי עם המשימות שלי, והתאפשר לי לגשת לטלפון - פשוט רציתי למות כששמעתי את ההודעה הקולית", אמרה האחות אדריאנה בריאיון טלפוני לרדיו הספרדי. "האזנתי להודעה, והעברתי את הטלפון לשאר הנזירות. אמרנו לעצמו שמילאנו את מצוות התפילה, לא שיערנו שהאפיפיור יהיה על הקו".

אדריאנה לא נרגעה, צלצלה לבישופ המקומי שהעביר הודעה מיוחדת לוותיקן. לאחר שעות ארוכות של מתח, התקשר האפיפיור פעם נוספת לנזירה, לקראת שעות הערב, והעניק לה ולחברותיה את הברכה המיוחלת.