קסדתו של מיכאל שומאכר הועברה למשטרה

חוקרי משטרת צרפת קיבלו לידיהם בסוף השבוע האחרון את קסדתו של מיכאל שומאכר, שאותה חבש במהלך תאונת הסקי הקטלנית בשבוע שעבר. החוקרים מקווים כי המצלמה שהותקנה על הקסדה תסייע בחקירה. מנהלו של הנהג האגדי: מבקש להימנע מספקולציות על מצבו הבריאותי

מיכאל שומאכר, ארכיון (רויטרס)

בני משפחתו של מיכאל שומאכר, נהג המרוצים האגדי שנפצע לפני יותר משבוע בתאונת סקי קשה, העבירו בסוף השבוע את הקסדה שאותה חבש במהלך התאונה, שבה הותקנה מצלמה, לחוקרי המשטרה בצרפת שמנסים להבין את הגורמים לפציעתו הקשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהודעה שנמסרה מטעם מנהלו האישי של אלוף הפורמולה 1, הוא ביקש מכלי התקשורת להימנע מספקולציות והפצת שמועות באשר למצבו של שומאכר, שמצבו מוסיף להיות קשה והוא עדיין מאושפז בבית החולים בגרנוביל, צרפת, כשהוא מחוסר הכרה.

קורינה, אשתו של שומאכר, לא משה ממיטתו מאז נפצע ביום ראשון האחרון בתאונה הקשה. היום הגיעו לבית החולים גם אביו ואחיו, ששמעו סקירה אודות מצבו מאחד מבכירי הרופאים בבית החולים שבו הוא מאושפז.

הנהג הגרמני ומשפחתו התכוונו לחגוג את חג המולד ואת השנה החדשה בבית הסקי שלהם באתר הנופש הצרפתי "מריבל". השתלשלות האירועים הקשה הובילה לשינוי מרחיק הלכת בתוכניות שלהם - והפכה את הטיול המשפחתי לטרגדיה לאומית בגרמניה - שם מתפללים המונים לבריאותו של מי שמכונה בחיבה "שומי".

במסיבת עיתונאים שקיימו רופאיו של הנהג ביום שלישי האחרון, הם סיפרו על שיפור קל שחל במצבו, לאחר ניתוח נוסף שעבר. "המצב עדיין שביר וקריטי, הוא עלול עוד להידרדר", עדכנו הרופאים בבית החולים. "מצאנו שברים סמוך למוח, זה הדבר הראשון שראינו בצילומי הרנטגן. יש פגיעה בצד השמאלי של המוח, בין השאר, כך שהסכנה עדיין כאן. זו הייתה פגיעה אלימה מאוד בראש".

הרופאים הצרפתים הדגישו כי הם מעניקים את אותו הטיפול לכל החולים, וכי ההבדל היחיד הוא ההתעניינות התקשורתית. "אנו בודקים את ראשו של שומאכר בכל שעה", אמרו.