הבהלה לקנאביס: תורי ענק בקולורדו

תושבי קולורדו מנסים להתרגל לעומסים ולמספר המבקרים העצום ששוטף את רחובות עריה, בעקבות היתר מכירת המריחואנה השבוע במדינה. מי שראו במהלך עוד צעד שמקרב בינם לבין הסם, נתקלו בתורים אין סופיים ובעלויות גבוהות. שאיפות לחוד ומציאות לחוד

קולורדו, המכה החדשה של הסטלנים (רויטרס)

שואפים לשיפור ההיצע: המוני האמריקנים שנהרו השבוע אל קולורדו בעקבות היתר מכירת הקנאביס במדינה, נתקלו בתורים ארוכים בחנויות הממכר של הסם ובמחירים גבוהים מהצפוי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

חסידים נלהבים של הסם הגיעו מכל קצוות אמריקה, רק כדי להמתין שעות בתורים הבלתי נגמרים. "שלוש שעות של המתנה בתור ועדיין לא התקרבתי לפתח החנות", אמר בתסכול אנדרה בר, שנסע את כל הדרך ממישיגן כדי לאחוז בין אצבעותיו סיגריה מגולגלת. "אבל זה חשוב לי מאוד ואני מוכן להמתין עוד המון זמן בשביל זה", הוסיף בנחישות.

מי שהתגבר על חרדת העומס בתורים לרכישת הסם נתקל במכשול אחר לשאיפותיו: המחיר. על פי המחירון המקומי, ייאלץ כל צרכן להיפרד מעשרים וחמישה דולרים עבור כל גרם של הסם. נתון מתסכל לנוכח העובדה כי צרכני מריחואנה רפואית באישור משלמים כמחצית מהעלות הזו.

וכמו בכל סיפור - גם כאן יש מי שמרוצים פחות מהחגיגות, ומזהירים מפני גל חדש של מתמכרים. "זה לא רק סם ממכר, זה סם שצריך להדאיג אותנו מאוד", מסבירה ד"ר פאולה ריגס, מהקמפוס הרפואי באוניברסיטת קולורדו. "לצעד הזה עשויות להיות השלכות חמורות, בין השאר גם התמכרות של בני נוער וריבוי תאונות הדרכים.

פקק במסלול הירוק (רויטרס)

פיילוט ירוק
במסגרת היתר מכירת הסם, נפתחו בקולורדו 24 חנויות מכירה מורשות המספקות אותו. במקביל, לומדים ברשויות החוק כיצד לפקח על הסדרי הרכישה והצריכה של הסם, שעד כה היו אסורים בתכלית. על פי התקנות, לא תימכר מריחואנה לתושבי חוץ בכמות גדולה מזו שנקבעה בחוק, וכן תיאסר מכירת הסם לקטינים. בין השאר הוקמה יחידת פקחים מיוחדת, שתפקידה למנוע את הפרת התקנות ומניעת סחר בלתי חוקי בסם בשוק השחור ברחבי היבשת.

החלשת ארגוני הפשיעה כתוצאה מהמהלך, עשויה להוביל מדינות נוספות בארצות הברית לאמץ את מכירת הסם, כשהראשונה שבהן היא מדינת וושינגטון.