קניה: 10 פצועים מהשלכת רימון למועדון לילה

אלמונים השליכו רימון לעבר מועדון בקניה בו חגגו רבים את כניסת השנה החדשה - ונמלטו באופנועים. לפחות 10 בני אדם נפצעו בתקרית, והמשטרה המקומית פתחה בחקירה. "זו חייבת להיות מתקפת טרור - לא כל נער כפרי יכול להשליך ולהשיג רימון", הדגיש מפקד המשטרה המקומית

השליכו רימון ונמלטו. אילוסטרציה (רשות שדות התעופה)

פיגוע נוסף בקניה: לפחות עשרה בני אדם נפצעו מרימון שהושלך למועדון לילה בעיר נופש סמוך למומבסה. על פי הדיווחים, שלושה חשודים נמלטו מהזירה באופנוע, ואף ארגון טרור לא לקח אחריות על המתקפה עד כה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

התקרית התרחשה סמוך לשעה 3:30 (שעון מקומי), כאשר תייריים ומקומיים חגגו את כניסת השנה החדשה בעיר דיאני, במרחק של 25 קילומטרים ממומבסה.

"המועדון היה מלא בחוגגים, ולפתע שלושה אנשים הגיעו, זרקו את הרימון שהתפוצץ ונמלטו", סיפר ג'ק אקקורו, מפקד המשטרה המקומית. "זו חייבת להיות מתקפת טרור. מדובר ברימון, ולא כל נער כפרי יכול להשיג אחד כזה ולהשליך אותו לעבר אנשים", טען אקקורו, שהורה על פתיחת החקירה.

למרות העובדה שאף ארגון לא לקח אחריות על המתקפה, ממשלת קניה האשימה בעבר את ארגון הטרור "אל שבאב", המקורב לארגון אל-קאעידה. ארגון אל שבאב עמד מאחורי מתקפת הטרור בקניון בניירובי, בה נהרגו 67 בני אדם.

מתקפת הטרור בניירובי (AP)