צפו: המשוגעים שמבלים במים הקפואים

כאלפיים אמריקנים המשיכו את המסורת של אחד בינואר, ושחו בקור של ניו יורק כשהם לבושים בבגדי ים בלבד – כל זאת בכדי לזכות במזל טוב לשנה הקרובה, כפי שהם מאמינים. ובכל זאת, מצילים הוצבו גם הפעם באירוע, למקרה שהמזל לא יאיר פנים למי מהשחיינים

מסורת לא שוברים: כאלפיים בני אדם, לבושים בבגדי ים בלבד, נכנסו אתמול (ד') למים ה"קפואים" של האוקיינוס האטלנטי לרגל תחילת השנה האזרחית החדשה. מדובר במסורת שנתית הנערכת בניו יורק מאז 1903.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

גם הפעם השחיינים התגברו על מזג האוויר הקר בקוני איילנד ביץ' שבניו יורק, ונכנסו למים - למרות הטמפרטורות בעיר שהיו סביב אפס מעלות צלזיוס. סוכנויות הידיעות בעולם דיווחו כי רבים מהאנשים הופתעו להיווכח עד כמה קרים היו המים.

מה שעומד מאחורי המסורת בת 110 השנים היא האמונה שטבילה במים הקרים ביום הראשון של השנה האזרחית תביא מזל. ואף על פי כן, ליתר ביטחון ומחשש לביש מזל - עמדו מצילים בין המוני השחיינים שהיו מוכנים למקרה חירום.

שנה טובה. השוחים בניו יורק, אתמול (AP)

"זה טוב", אמר אדם אחד לאחר הטבילה. "רק צריך למצוא עכשיו את החלקים החסרים בגוף שלי, שנה טובה!". עבור משתתפים אחרים באירוע האתגר לא היה כל כך גדול: "אני דווקא חושבת שזה לא כל כך קר", אמרה רוזלינה פונג, תושבת ניו יורק שלבשה רק ביקיני וקסדה ויקינגית.