נדחה החילוץ המוסק מהספינה באנטרקטיקה

תנאי מזג האוויר הקשים סביב הספינה הלכודה באנטרקטיקה הובילו לדחיית החילוץ המוסק של הנוסעים והצוות. גורמי החילוץ האוסטרלים מסרו כי בעקבות הקרח שהצטבר על הים, "החילוץ לא נראה אפשרי היום". 74 האנשים עדיין לכודים בקור מקפיא באמצע הים

עדיין אין בשורה ללכודים (רויטרס)

אין בשורה לאנשי הצוות הנטושים בקור המקפיא של אנטרקטיקה: קרח שהצטבר על הים הוביל לדחיית הפינוי המוסק של הנוסעים ואנשי הצוות מהספינה "אקדמיק שוקלסקי", שנלכדה בחופי אנטרקטיקה. בכירים במערך הימי האוסטרלי מסרו כי בשל תנאי מזג האוויר, הפינוי לא יתבצע במהלך יום חמישי כפי שתוכנן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפות לחדשות 2 בפייסבוק

רשות הבטיחות הימית האוסטרלית דיווחה כי המבצע לחילוץ אווירי של 52 הנוסעים מהספינה, בשיתוף מסוק סיני, "לא נראה אפשרי בגלל תנאי מזג האוויר המקשים על החילוץ".

הקרח שהצטבר מנע מכלי קטן שיצא משוברת הקרח האוסטרלית "אורורה אוסטרליס" לחבור אל שוברת הקרח הסינית, שנמצאת בקרבה לספינה המבודדת. על פי תכנית החילוץ, הנוסעים היו אמורים להיות מועברים לכלי השיט הסיני, ומשם בסירה ל"אורורה אוסטרליס".

תקועים באנטארקטיקה (רויטרס)

"הדרך המועדפת והבטוחה ביותר בשלב זה היא להעביר את הנושאים ישירות לשוברת הקרח האוסטרלית", מסרו מרשות הבטיחות הימית האוסטרלית. "אנו מעדיפים לחכות לתנאים שיאפשרו את החילוץ בפעולה אחת, שתקטין את הסיכון".

הצוותים האוסטרלים שעומלים על תכנון החילוץ הדגישו כי נבחנות גם אפשרויות חלופיות לפינוי בשלב זה. 52 הנוסעים ו-22 אנשי הצוות לכודים בגלל קיר קרח מאז ה-24 בדצמבר, בטמפרטורות נמוכות ביותר, וכל הנסיונות לחבור לספינה נכשלו עד כה.