תומכי אסד פרצו לחשבונות סקייפ?

ארגון האקרים סורי, שהביע תמיכה במשטרו של הנשיא אסד, הודיע כי פרץ לחשבונות של משתמשים בתוכנת המסרים "סקייפ". קבוצת ההאקרים, שמכנה את עצמה "צבא סוריה האלקטרוני", יצאה במתקפה נגד חברת מיקרוסופט, שלטענתם "מוכרת מידע על גולשים לממשלות", וכאקט הפגנתי פרסמה את פרטי הקשר של מנכ"ל מיקרוסופט

"אל תשתמשו במקירוסופט". אילוסטרציה (רויטרס)

פריצצה על רקע לאומי, או הבעת תמיכה במדליף סנואודן? "צבא סוריה האלקטרוני", קבוצת האקרים אנונימיים שהביעה תמיכה בנשיא סוריה בשאר אסד, טענה כי הצליחה לפרוץ לחשבונות של תוכנת התקשורת "סקייפ".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כהוכחה להצלחתו, פרסם ארגון ההאקרים את פרטי הקשר של סטיב באלמר, מנכ"ל חברת מיקרוסופט, בחשבון הטוויטר של הארגון. "אתם יכולים להודות למיקרוסופט על ניטור החשבונות והמיילים שלכם באמצעות הפרטים הללו", נכתב בהודעה.

ההערכה היא כי ההודעה של קבוצת ההאקרים מתייחסת לפרשת הציתותים בסוכנות לביטחון לאומי (ה-NSA), שנחשפה על ידי המדליף אדווארד סנואודן. לטענת סנואודן, תוכנת סקייפ הייתה חלק מפעולת הסוכנות לביטחון לאומי לניטור תקשורת בארה"ב.

"אל תשתמשו במייל של מיקרוסופט, כגון אאוטלוק או הוטמייל - הם עוקבים אחריכם ומוכרים את המידע לממשלות", הוסיף הארגון, שחחג את הישגו בהודעה בעמוד הפייסבוק של סקייפ. חברת מיקרוסופט סירבה להגיב לידיעה.