שגריר הרשות הפלסטינית בפראג נהרג בפיצוץ בביתו

הדיפלומט הפלסטיני הבכיר ג'מאל אל ג'מאל נפגע ככל הנראה בשעה שפתח כספת בביתו, אליו עבר רק לפני יומיים. הוא פונה לבית החולים במצב קשה מאוד ושם נקבע מותו. הרשויות בצ'כיה מעריכות כי הגורם לפיצוץ הוא תאונה

זירת הפיצוץ בפראג (רויטרס)

שגריר הרשות הפלסטינית נפגע היום (ד') בפיצוץ שאירע בדירתו בפראג. הדיפלומט הפלסטיני הבכיר ג'מאל אל ג'מאל הובהל לבית החולים במצב קשה מאוד ובהמשך נקבע מותו. הרשויות בצ'כיה פתחו בחקירה ומעריכות כי תאונה היא שגרמה לפיצוץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

משרד החוץ הפלסטיני דיווח כי הפיצוץ אירע בשעה שהשגריר ניסה לפתוח כספת שהועברה לאחרונה לביתו החדש. סוכנות הידיעות רויטרס דיווחה מפי גורם רשמי בצ'כיה כי הפיצוץ נגרם ככל הנראה כתוצאה ממנגנון אבטחה שהותקן בכספת. בני משפחתו של השגריר שהו בבית בזמן הפיצוץ, אך לא נפגעו.

השגריר הפלסטיני ג'מאל אל ג'מאל

במשטרת צ'כיה אומרים כי אין כל ראייה לכך שהפיצוץ שגרם למותו של השגריר הפלסטיני הוא תוצאה של מתקפה. דוברת משטרת פראג אנדראה זולובה אמרה כי מקור הפיצוץ הוא "תערובת של חומרי נפץ שטרם זוהו" והוסיפה כי הרשויות במדינה ממשיכות בחקירת התקרית. במקביל מסרו גורמים ברמאללה כי משלחת חקירה מיוחדת מטעם הרשות הפלסטינית תגיע לפראג על מנת לסייע בפעולות החקירה.

הרחובות באזור נסגרו, ארכיון (רויטרס)

ראש שירותי הכבאות בפראג סיפר כי האירוע התרחש בשכונת סכדול באיזור שידוע בפראג כאזור 6. כוחות הצלה הגיעו לאזור והרחובות הסמוכים לשגרירות נחסמו. חוקרים נכנסו אל הדירה בליווי כלבים וממשיכים לאסוף ראיות בניסיון להבין את הנסיבות שהובילו לפיצוץ.