צפו: סיכום חגיגות השנה החדשה

אזרחי העולם כולו יצאו לרחובות וחגגו את כניסתה של 2014. זיקוקים, נשיקות, גאדג'טים, אלכוהול ותקוות רבות לשנה טובה יותר. כך זה נראה

גם בארץ וגם בעולם חגגו באושר גדול את שנת 2014 במגוון דרכים: 30 דקות של פיצוצים צבעוניים בשמיים, כובעים, משקפיים, החדרת כמות מוגזמת של רעלים לגוף, כדורי בדולח שיורדים משמי ניו יורק, קונפטי בטעמים בלונדון, וכמובן - נשיקות. כך נראו חגיגות השנה החדשה ברחבי העולם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בדובאי, שבאיחוד האמירויות, התושבים והתיירים נהנו מתצוגת הזיקוקים הגדולה ביותר בעולם - חצי שעה של אורות צבעונים בשלל צורות וצבעים מלאו את שמי מדינת המפרץ הפרסי - כש-400 אלף זיקוקים שוגרו.

בסיאול, כמדי שנה, הפסטיבל לא הסתכם במופע זיקוקים - אלפים שתקו בציפייה לצלצול הפעמון ברחוב הפעמונים בבירץ קוראיה הדרומית לכבוד השנה החדשה. גם ביפן מסורת הפעמונים מתייחסת להיסטוריה. שם, הפעמונים מצלצלים 108 פעמים לכבוד השנה החדשה.

כך נראו החגיגות באוסטרליה (רויטרס)

בין המדינות הראשונות שציינו את כניסת 2014 הייתה אוסטרליה, שם התכנסו החוגגים סמוך לבית האופרה בסידני - אחד הסימנים המוכרים של החגיגה המסורתית. זיקוקים במשקל שבעה טון מילאו את השמיים הקיציים של העיר הגדולה ביבשת החמישית. בניו זילנד, שכבר נמצאת יממה שלמה בתוך השנה החדשה, יש תחרות תמידית בין שתי הערים וולינגטון ואוקלנד. השנה, אוקלנד ניצחה מבחינת מופע הזיקוקים.

במושבה הבריטית לשעבר הונג קונג, שנמצאת היום בשליטה סינית, נכתב בגדול "ברוך בואך 2014, תהיי טובה אלינו". הנמל, שנקרא עדיין נמל ויקטוריה, הואר בכתובת שמביעה את משאלת תושבי הונג קונג והעולם כולו.

ניו יורק הוארה לקראת 2014 (רויטרס)