צפו: השנה החדשה הגיעה לניו יורק

אחרי שרוב העולם כבר קיבל את פני שנת 2014, הגיעה תורו של התפוח הגדול: כדור הקריסטל נפל בכיכר טיימס עם סיום הספירה לאחור והמוני זוגות התנשקו בדיוק בחצות. גם בברזיל חגגו את בואה של שנת 2014

כבכל השנה, קיבלה גם העיר ניו יורק את פני השנה החדשה בנשיקת חצות של המוני זוגות בכיכר טיימס המוארת והצבעונית. הכדור הנוצץ נפל לאחר הספירה לאחור בשעה חצות שעון ניו יורק, ושנת 2014 הגיעה גם לתפוח הגדול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במקביל, בשעה חצות בכל החוף המזרחי של יבשת אמריקה, הגיעה שנת 2014 גם לברזיל שם התקבלה בזיקוקים וחגיגות בחוף קופקבנה בריו דה ז'ניירו.

זו צפוייה להיות שנה חשובה מאוד לברזיל שתארח בשנה הבאה את גביע העולם בכדורגל, ובפרט לריו דה ז'ניירו שתארח את משחק הגמר ותמשיך להתכונן לאירוח המשחקים האולימפיים בשנת 2016.

במדינת האיים סמואה שבאוקיינוס השקט חגגו ראשונים את בואה של שנת 2014 . ב-12:00 (שעון ישראל) אתמול ניתן האות לחגיגות במדינה הקטנה. כעבור שעה הצטרפה גם ניו זילנד לחגיגות השנה החדשה. גם בסידני שבאוסטרליה חגגו את 2014 - עם מופע הזיקוקים המסורתי.

מופע הזיקוקים בסידני, אוסטרליה (רויטרס)

בניו זילנד נערך מפגן זיקוקים ממגדל "סקיי" באוקלנד. אלפי חוגגים התאספו סמוך לגורד השחקים, וקיבלו את פני השנה החדשה אל מול המופע המרהיב, שלווה בצופרים ופעמונים. מאות חוגגים, שהצליחו להשיג מבעוד מועד סירות, צפו בזיקוקים הצבעוניים מעל המים.

בשעה 18:00 השנה החדשה נכנסה לסין העממית - המדינה המאוכלסת ביותר בעולם. שם, החגיגות מתרכזות בעיקר בערים שכן בכפרים ובאזורים המסורתיים יותר חוגגים בחודש הבא את השנה החדשה הסינית, החג המרכזי במדינה הענקית.

הונג קונג חוגגת שנה חדשה (רויטרס)

בשעה 19:00 קיבלו תושבי אינדונזיה את השנה החדשה בג'קרטה, יחד עם תושבי תאילנד, וייטנאם וקמבודיה. לאחר מכן יחגגו תושבי מיאנמר, נפאל, פקיסטן, הודו ואפגניסטן. ב-22:00 נערך מופע הזיקוקים מעל הכיכר האדומה במוסקבה. בשעה 01:00 היה תורם של תושבי פריז להתחיל בחגיגות. שעה לאחר מכן, השנה החדשה הפעילה את זיקוקי הדי-נור מעל שמי הביג-בן בלונדון.