בעולם חוגגים את "2014" - שהגיעה גם לישראל

מהאוקיינוס השקט, דרך המזרח הרחוק ועד למזרח התיכון חוגגים מיליוני בני אדם את תחילת השנה האזרחית החדשה. את תשומת הלב העולמית גנבה דובאי, ששברה שיא עולמי עם מופע של חצי מיליון זיקוקים. גם בישראל נכנסה השנה החשדה ורבים חוגגים

בחגיגות, נשיקות וזיקוקים - מיליונים ברחבי העולם מקבלים את השנה האזרחית החדשה וכך גם בישראל: חצי מהגלובוס כבר ציין את בואה של שנת 2014 בזיקוקים ומסיבות בערים הגדולות. מיליונים ברחבי העולם יוצאים לרחובות על מנת לצפות במופעים המרהיבים מניו זילנד ועד למזרח התיכון. תשומת לב מיוחדת הופנתה לעבר דובאי, שם ניסו הלילה (ג') לשבור שיא עולמי עם מופע של כחצי מיליון זיקוקים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גם בישראל חוגגים את השנה החדשה. רבבות ישראלים מציינים הלילה את השנה האזרחית החדשה בשלל מסיבות ברחבי הארץ. במשטרה ובמד"א נערכו בכוננות מוגברת וקוראים לציבור המבלים להימנע מצריכה מופרזת של אלכוהול. באגף התנועה מבהירים שאין לנהוג תחת השפעת אלכוהול וכי האכיפה בנושא תהיה מחמירה למדי.

מאות שוטרים ומתנדבים של אגף התנועה יתפרשו בכוחות מתוגברים, בניידות ואופנועים, בכל רחבי הארץ, במטרה להעניק שירות למשתמשי הדרך המבלים בליל הסילבסטר. השוטרים יבצעו פעילות אכיפה מוגברת כנגד נהגים הנוהגים בפראות ובשכרות. הפעילות תתבצע בכבישים הבינעירוניים והעירוניים, בדגש על הצירים המובילים למקומות הבילוי.

"מניסיון העבר אנחנו מזהים בליינים שנוהגים שתויים", סיפר הלילה ניצב משנה אמנון איצקוביץ' ממשטרת התנועה. "אנחנו נערכים בשלב הראשון עם מאות שוטרים ומתנדבים ברחבי הארץ מאילת עד קריית שמונה. בשלב השני אנחנו מתכוונים לתת שירות למי שמעוניין להיבדק באמצעות ינשופים עוד לפני שעולים על ההגה".

במדינת האיים סמואה שבאוקיינוס השקט חגגו ראשונים את בואה של שנת 2014 . ב-12:00 (שעון ישראל) ניתן האות לחגיגות במדינה הקטנה. כעבור שעה הצטרפה גם ניו זילנד לחגיגות השנה החדשה. גם בסידני שבאוסטרליה חגגו את 2014 - עם מופע הזיקוקים המסורתי.

החגיגות ביפן (רויטרס)

בניו זילנד נערך מפגן זיקוקים ממגדל "סקיי" באוקלנד. אלפי חוגגים התאספו סמוך לגורד השחקים, וקיבלו את פני השנה החדשה אל מול המופע המרהיב, שלווה בצופרים ופעמונים. מאות חוגגים, שהצליחו להשיג מבעוד מועד סירות, צפו בזיקוקים הצבעוניים מעל המים.

חוגגים בדרום קוריאה (רויטרס)

בשעה 18:00 השנה החדשה נכנסה לסין העממית - המדינה המאוכלסת ביותר בעולם. שם, החגיגות מתרכזות בעיקר בערים שכן בכפרים ובאזורים המסורתיים יותר חוגגים בחודש הבא את השנה החדשה הסינית, החג המרכזי במדינה הענקית.

החגיגות בסידני (חדשות 2)

בשעה 19:00 קיבלו תושבי אינדונזיה את השנה החדשה בג'קרטה, יחד עם תושבי תאילנד, וייטנאם וקמבודיה. לאחר מכן יחגגו תושבי מיאנמר, נפאל, פקיסטן, הודו ואפגניסטן. ב-22:00 נערך מופע הזיקוקים מעל הכיכר האדומה במוסקבה.

חוגגים בהונג קונג (רויטרס)

בשעה 01:00 יהיה זה תורם של תושבי פריז להתחיל בחגיגות. שעה לאחר מכן, השנה החדשה תפעיל את זיקוקי הדי-נור מעל שמי הביג-בן בלונדון. בשעות הלילה והבוקר שעוננו, תיכנס השנה החדשה גם למדינות מערב אפריקה ויבשת אמריקה. כדור הקריסטל הגדול יבשר את כניסתה של שנת 2014 בניו יורק בשעה 07:00 מחר.