חגיגות 2014: דובאי שברה שיא

בדובאי נערך מופע הזיקוקים הגדול ביותר בעולם עם כחצי מיליון זיקוקים ששוגרו. מוקדם יותר הגיעה השנה החדשה גם לניו זילנד, אוסטרליה והמזרח הרחוק

לאחר החגיגות בניו זילנד, אוסטרליה והמזרח הרחוק, הגיע גם התור של איחוד האמירויות לקבל את שנת 2014. בדובאי שברו הלילה (ג') שיא עולמי, עם 400 אלף זיקוקים ששוגרו במופע פירוטכני מרהיב. במרכז המופע, היה הבניין הגבוה בעולם - הבורג' חליפה - שקושט בשלל אורות צבעוניים. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בניו זילנד נערך מפגן זיקוקים ממגדל "סקיי" באוקלנד. אלפי חוגגים התאספו סמוך לגורד השחקים, וקיבלו את פני השנה החדשה אל מול המופע המרהיב, שלווה בצופרים ופעמונים. מאות חוגגים, שהצליחו להשיג מבעוד מועד סירות, צפו בזיקוקים הצבעוניים מעל המים.

בשעה 15:00 שעוננו הגיעה השנה החדשה ליבשת הראשונה - אוסטרליה, שם צפו עשרות אלפי אזרחים במופע הזיקוקים המרהיב והמסורתי מעל בית האופרה בסידני. מופע הזיקוקים הססגוני האיר את שמי העיר בדיוק ברגע שבו התחלפה השעה לחצות - והשנה החדשה החלה רשמית.

מופע הזיקוקים המרהיב בסידני, היום (AP)

בשעה 18:00 השנה החדשה נכנסה לסין העממית - המדינה המאוכלסת ביותר בעולם. שם, החגיגות מתרכזות בעיקר בערים שכן בכפרים ובאזורים המסורתיים יותר חוגגים בחודש הבא את השנה החדשה הסינית, החג המרכזי במדינה הענקית.

בשעה 19:00 שעון ישראל קיבלו תושבי אינדונזיה את השנה החדשה בג'קרטה, יחד עם תושבי תאילנד, וייטנאם וקמבודיה. לאחר מכן יחגגו תושבי מיאנמר, נפאל, פקיסטן, הודו ואפגניסטן. ב-22:00 שעוננו ייפתח מופע הזיקוקים מעל הכיכר האדומה במוסקבה.

משקפי השנה החדשה כבר מוכנים (רויטרס)


אחרי רוסיה ומדינות המפרץ, יגיעו החגיגות גם אלינו ולמזרח ומרכז אירופה. בשעה 01:00 שעוננו, שנת 2014 תורה לתושבי פריז להתחיל בחגיגות. שעה לאחר מכן, השנה החדשה תפעיל את זיקוקי הדי-נור מעל שמי הביג-בן בלונדון. בשעות הלילה והבוקר שעוננו, תיכנס השנה החדשה גם למדינות מערב אפריקה ויבשת אמריקה. כדור הקריסטל הגדול יבשר את כניסתה של שנת 2014 בניו יורק בשעה 07:00 בבוקר שעוננו, מחר.

בחלקים בעולם כבר החלו לחגוג (רויטרס)